Ogromne niebezpieczeństwo dla dzieci. Mama ostrzega rodziców

Ogromne niebezpieczeństwo dla dzieci. Mama ostrzega rodziców Źródło: Facebook Rachael Okonkwo

Mama, której dziecko było w olbrzymim niebezpieczeństwie, postanowiła ostrzec innych rodziców. Tego apelu nie wolno zlekceważyć. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieświadomie naraża swoje pociechy na utratę zdrowia i życia. Żeby dzieci były bezpieczne, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Mama trójki dzieci wystosowała ważny apel skierowany do wszystkich rodziców. Przez brak wiedzy, jej córka trafiła ostatnio do szpitala w ciężkim stanie. Mimo że kobieta stosowała podstawowe zasady bezpieczeństwa, mała dziewczynka mogła przypłacić dzień spędzony na wspólnym odpoczynku życiem. 

Mama ostrzega rodziców przed niebezpieczeństwem

Mama, korzystając z tego, że termometr pokazywał tego dnia 28 stopni Celsjusza, zabrała trójkę swoich dzieci na pobliską plażę. Dwuletnia Evie, trzyletni Teddy oraz dwunastoletni Harvey, przez przystąpieniem do zabawy w piasku, zostały odpowiednio zabezpieczone. Charlotte posmarowała każde z nich kremem z wysokim filtrem i wręczyła im przewiewne nakrycia głowy. Niestety, okazało się, że to nie wystarczy, by uchronić dzieci przed konsekwencjami przebywania na zewnątrz podczas upału. Gdy rodzina wróciła do domu, najmłodsza córeczka opadła bezwładnie na łóżko. Dziecko ciężko dyszało, a temperatura jego ciała była wyraźnie podwyższona.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Evie miała 39-stopniową gorączkę. Mama podała jej paracetamol, mając nadzieję na zbicie temperatury, po czym zadzwoniła do lekarza rodzinnego. Na miejsce niezwłocznie przybyła karetka pogotowia. Dziecko zostało zabrane do szpitala, gdzie medycy schłodzili je zimnymi napojami i lodami. Hospitalizacja trwała przeszło sześć godzin. Charlotte dowiedziała się, że dwulatka doznała udaru słonecznego. Gdyby temperatura ciała nie spadło, dziecko mogłoby dostać śmiertelnego szoku. Mama zaapelowała do rodziców, by nie popełnili jej błędu. Filtr przeciwsłoneczny i kapelusz nie zabezpieczają przed skutkami upału.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas

2. Miasta wojewódzkie mogą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami? Wiceminister wyjaśnia

3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Objawy udaru słonecznego u małych dzieci mogą być praktycznie niezauważalne. W przypadku niemowląt do 28 dnia życia jedynym symptomem bywają drgawki. U starszych dzieci może pojawić się osłabienie lub paraliż ciała, opadająca twarz po jednej stronie ciała, bełkotliwa moda, a także bóle głowy. W niektórych przypadkach może dojść także do wymiotów i drgawek. W przypadku niektórych najmłodszych schorzenie może objawić się o wiele później, kiedy rodzice zaczną obserwować problemy z nauką lub kłopoty dotyczące poruszania się. O dziesięciu nietypowych objawach udaru pisaliśmy przed kilkoma miesiącami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka odbił się wielkim echem. Teraz milczenie przerwał ksiądz, niebywałe
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News