Po obejrzeniu popularnego serialu 12-latka popełniła samobójstwo. Matka apeluje do wszystkich rodziców

Po obejrzeniu popularnego serialu 12-latka popełniła samobójstwo. Matka apeluje do wszystkich rodziców Źródło: Fot. Pixabay/Ulrike Mai

Mama bardzo cierpiała po tym, gdy jej córka odebrała sobie życie. Dziewczynę do popełnienia samobójstwa zainspirował popularny serial "Netflixa". Rodzina zmarłej apeluje do wszystkich rodziców, aby zwracali uwagę na to, co oglądają ich dzieci.

Mama nie wiedziała, że jej córka doświadcza w życiu strasznego cierpienia. Dziewczyna pewnego dnia podjęła decyzję o samobójstwie, do której głównie skłonił ją serial "Trzynaście powodów". Straszna tragedia wstrząsnęła jej bliskimi, którzy nie mogą zrozumieć, dlaczego 12-latka zdecydowała się na taki krok, nie prosząc ich wcześniej o pomoc.

Mama zrobiłaby wszystko, aby jej córka nadal żyła

12-letnia Jessica uwielbiała serial "Trzynaście powodów", który oglądała na popularnej platformie "Netflix". Wciągająca fabuła, a także interesujące wątki bohaterów pochłonęły ją bez reszty. Główna bohaterka serii już w pierwszych odcinkach decyduje się na samobójstwo - wcześniej wysyłając swojemu przyjacielowi listę tytułowych trzynastu powodów, które według niej są wystarczającym pretekstem do tego, aby zdecydować się na taki krok.

12-latka poznając w kolejnych odcinkach powody, dla których warto ze sobą skończyć, utożsamiła się z nimi, bowiem przeżyła w swoim życiu bardzo podobne historie lub była ich świadkiem. Ostatecznie również postanowiła popełnić samobójstwo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zanim jednak to zrobiła, opublikowała w Internecie (na Facebooku) zdjęcie, do którego dołączyła bardzo wzruszający opis pokrótce opisujący także jej własną historię, która, tak jak bohaterkę "Trzynastu powodów", także i ją skłoniła do samobójstwa. Tego samego dnia jej ciało zostało odnalezione przez mamę. Była martwa.

Kobieta odnajdując nieżywą córkę była w szoku i, co oczywiste, przez długi czas cierpiała. Postanowiła jednak, że nie może poprzestać na rozpaczy i postanowiła przekuć ją w działanie. Na łamach "The Mirror" apeluje zarówno do rodziców, jak i do producentów serialu. Mama 12-letniej Jessici uważa, że serial ten zachęca nastolatki do popełnienia samobójstwa, a więc powinien zostać zdjęty na stałe z platformy "Netflix". Wiele matek poparło ją, bo choć same nie doświadczyły straty dziecka, to jednak również widzą w produkcji zagrożenie.

Inni zwracają jednak uwagę na to, że serial jest przeznaczony dla dzieci powyżej 16 roku życia. Stąd, Jessica nigdy nie powinna go obejrzeć.

Cała sytuacja poruszyła również Netflixa. Przedstawiciele amerykańskiej firmy podkreślają, że są głęboko poruszeni tak tragicznym zdarzeniem.

- Łączymy się w bólu z rodziną dziewczynki. Jest to dla nas niezwykle ważny temat i ciężko pracowaliśmy, aby podejść odpowiedzialnie do tego delikatnego zagadnienia - czytamy w oficjalnym komunikacie firmy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Można się rozpłakać. Dominika Tajner opublikowała zdjęcie syna, które rozdziera serce
  2. Nie żyje słynny muzyk! Zginął TRAGICZNIE, ratując przyjaciółkę
  3. Sponsor odcina się od Anny Muchy. Wszystko przez jej obraźliwą wypowiedź
  4. Co robiła Agata Duda nim została pedagogiem? Andrzej Duda wyjawia szczegóły
  5. Mazowsze: Matury odwołane! Jest lista szkół
  6. TVN opublikował koszmarne nagranie z wnętrza płonącego samolotu. Dziesiątki osób zginęły

źródło: The Sun

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News