Noworodek zmarł przed pocałunek. Polskie mamy ostrzegają innych rodziców

Noworodek zmarł przed pocałunek. Polskie mamy ostrzegają innych rodziców Źródło: pixabay.com/6964520

Mama ostrzega inne matki o kluczowym szczególe, o który muszą zadbać w pierwszych miesiącach życia swojego dziecka. To "pocałunek śmierci" - zabójczy dla malucha i praktycznie nie do zdiagnozowania.

Żadna mama nie chciałaby przedwcześnie pożegnać się z dzieckiem i patrzeć na jego śmierć. Polskie matki już zaczęły się nawzajem ostrzegać i dzielić wiedzą, czego nie robić i na co zwrócić uwagę, by ocalić dziecku życie.

Mama nie mogła pomóc własnemu dziecku. Miało tylko 12 dni

Pocałunki są czymś normalnym, czym obdarza się dziecko - rodzice, bliska rodzina, nawet znajomi nie szczędzą maluchowi czułości. To wielki błąd, ponieważ na noworodka może przenieść się zabójczy wirus HSV-1, czyli tak bardzo popularny wirus opryszczki. Ma go w sobie nawet 80% dorosłych osób! Niektórzy nawet nie wiedzą, że go mają, ponieważ przez wiele lat można go w sobie nosić bezobjawowo.

Jedna z mam natrafiła na post Presley Trejo, która podzieliła się swoją tragiczną historią. Dziecko nie miało nawet dwóch tygodni, gdy umarło przez wirus opryszczki, który został przekazany właśnie przez pocałunek. Zanim go zdiagnozowano, niemowlę cierpiało na niewydolność nerek. Umierało powoli i boleśnie. Post dotarł nie tylko do polskich mam. Inna z Amerykanek cudem uratowała swojemu dziecku życie. Wpis Presley dał jej do myślenia, dzięki czemu udała się z dzieckiem do lekarza. Zrobiła to w ostatnim możliwym momencie.

Nie należy pozwalać na zbyt duży i bliski kontakt z dzieckiem

Lekarz zdiagnozował opryszczkę u jej córki Reagan i zlecił branie leków antywirusowych. Na tę chwilę dziewczynka ma 4 miesiące i dzielnie walczy dalej. Aby uniknąć takich sytuacji, czyli w najlepszym przypadku leczenia różnymi silnymi lekami, wskazane jest, by w pierwszych miesiącach życia nie pozwalać na kontakt z dzieckiem, a szczególnie z jego błonami śluzowymi, chodzi konkretnie o oczy, usta, czy zmiany skórne. Rodzina może być obrażona, ale to tylko dla dobra malucha.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zmiany chorobowe wywołane przez wirus opryszczki, najczęściej lokalizują się w obrębie jamy ustnej i oczu. Ropne krosty powinny natychmiast zaniepokoić rodzica i zlecić zdiagnozowanie akurat tego wirusa. Nawet 50% dzieci poniżej 4. roku życia już posiada w sobie wirusa, a to wszystko przez pocałunki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie
  3. W każdej chwili mogą CAŁKOWICIE odebrać Ci 500 plus. Wiadomo już, kto je straci
  4. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  5. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  6. Robert Lewandowski przywalił z kopa we flaszkę i wyzwał znanego piłkarza. Nagranie trafiło do sieci

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News