Okrutna sytuacja. Mama musi oddać 40 tysięcy zabójcy jej córki

Okrutna sytuacja. Mama musi oddać 40 tysięcy zabójcy jej córki Źródło: Evening Standard

Mama, która przed laty utraciła ukochaną córkę w makabrycznych okolicznościach, po raz kolejny musi mierzyć się z następstwami tragicznych zdarzeń sprzed dekad. Kobieta będzie musiała zapłacić 40 tysięcy funtów na rzecz zabójcy. Internauci są wstrząśnięci tą sytuacją. Trudno uwierzyć, że podjęto taką decyzję.

Mama, która w 1988 roku straciła córkę, została zobowiązana do zwrotu kosztów prawnych poniesionych przez mordercę. Decyzja sądu wzbudziła ogromne kontrowersje. Ciężko uwierzyć, że zdecydowano się na taki krok. Kobieta jest zrozpaczona, nie może uwierzyć, że mimo upływu czasu nadal musi zmagać się traumą.

Mama będzie musiała zapłacić 40 tysięcy funtów zabójcy córki

Helen McCourt była 22-letnią agentką ubezpieczeniową. 9 lutego 1988 roku wysiadła z autobusu, którym wracała z pracy. Od domu dzieliło ją zaledwie 500 metrów. Śliczna brunetka nigdy nie została odnaleziona. Pomimo zakrojonych poszukiwań, nie udało się odnaleźć Brytyjki. O morderstwo został oskarżony Ian Simms, właściciel lokalnego pubu. Proces mężczyzny był medialnym wydarzeniem. To jedna z pierwszych batalii sądowych, która zakończyła się wyrokiem, mimo że nigdy nie ujawniono ciała. Przed rokiem morderca, po dwóch dekadach, opuścił więzienie, co wzburzyło rodzinę McCourt.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tło tragicznych zdarzeń jest przerażające. Dwa dni przed zaginięciem Helen McCourt wdała się w awanturę w pubie George and Dragon należącym do Iana Simmsa. Właściciel wyrzucił dziewczynę z lokalu, nie szczędząc jej ostrych słów i gróźb. Wcześniej próbował zabiegać o względy urodziwej Brytyjki. Gdy odrzuciła jego zaloty, wpadł w furię. Podczas śledztwa w samochodzie mordercy znaleziono ślady krwi dziewczyny, a także należący do niej kolczyk. Kilka miesięcy później ubrania Helen McCourt ujawniono nieopodal rzeki. Ustalono, że 22-latka została uduszona. Zabójca nigdy nie przyznał się do winy.

Dzisiaj grzeje: 1. Media właśnie obiegło potwierdzenie. Uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne, sytuacja w placówce wymknęła się spod kontroli

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Ujawniono plan Morawieckiego. Fatalna wiadomość dla tysięcy Polaków

Gdy zabójca opuścił więzienie, mama Helen zdecydowała się na wytoczenie procesu, domagając się ponownego umieszczenia Iana Simmsa w więzieniu. Niestety, Sąd Najwyższy orzekł na korzyść Komisji ds. Zwolnień Warunkowych i nakazał zrozpaczonej kobiecie pokrycie kosztów postępowania sądowego. Oszacowano je na 40 tysięcy funtów. Gdy informacja o szokującym postanowieniu obiegła media, internauci byli zszokowani. Mimo to mama nie poddaje się i kontynuuje poszukiwania ciała córki.

- Simms odebrał życie mojej córce i odebrał jej prawo do chrześcijańskiego pochówku - żaliła się w rozmowie z mediami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie ma wątpliwości, fatalne informacje dla emerytów. Wszyscy byli w błędzie?
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. Bardzo smutne wyznanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Usłyszała od lekarzy porażającą diagnozę
  4. Tragedia w północnej Polsce. Umierał na oczach rodziny, wielki ból
  5. Ogromna wpadka gwiazdy TVP na festiwalu w Opolu. Wszyscy patrzyli tylko na jej nogi, dramat
  6. Zamiast wyrzucać do kosza, zrób z nich nawóz do storczyków. Rosną po nim jak szalone

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News