Mama 9-letniego chłopca z Chojnic dotarła do nagrania. Liczna grupa nastolatków brutalnie pobiła jej syna

Mama 9-letniego chłopca z Chojnic dotarła do nagrania. Liczna grupa nastolatków brutalnie pobiła jej syna Źródło: Screen/ Facebook/ Agata Pawełek

Mama 9-letniego chłopca z przerażeniem oglądała nagranie, na którym widać było, jak grupa nastolatków bije i kopie jej syna. Nagrania trafiły do mediów społecznościowych, co zaszkodziło oprawcom. Teraz młodymi brutalami zajmie się Sąd Rodzinny.

Mama 9-latka dotarła do nagrań, na których widać, jak jej 9-letni syn jest bity, kopany, popychany przez grupę starszych od siebie chłopców. Brutalne zachowania były nagrywane i udostępniane w sieci - to internetowa aktywność pozwoliła zidentyfikować młodocianych oprawców, którzy odpowiedzą za swoje haniebne czyny.

Mama pobitego chłopca wstrząśnięta. "Jakby go zabili?"

Do szokujących scen doszło w Klawkowie nieopodal Chojnic, w województwie pomorskim. Grupa nastolatków - około 12-letnich - zaatakowała 9-latka. Chłopiec był bity i kopany przez starszych napastników, a jego cierpienie zostało dodatkowo uwiecznione smartfonem. Nagrania pokazują, że oprawcy zachowywali się dość swobodnie, co więcej - zachęcali się do dalszego napastowania ofiary.

- To jest niemożliwe, żeby tak się dzieci traktowały, nie mówię tam pchnięcie się albo coś, to jest inna rzecz, ale nie takie coś. Jakby go zabili, co by się stało? Kto by odpowiadał? Dziesięciu na jednego, przecież tam chłopaki są 14-15-letnie, a on dopiero ma 9 lat - mówiła wstrząśnięta matka pobitego dziecka na antenie Radia Weekend.

Chwalili się w sieci, zostali rozpoznani

Nagrania były publikowane w sieci przez samych napastników. Zanim zostały usunięte, zdążyły rozprzestrzenić się po internecie. Dzięki temu policji, która dostała zgłoszenie od matki poszkodowanego, udało się zidentyfikować część brutalnych nastolatków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zabezpieczyliśmy materiał filmowy, którzy policjanci analizują pod kątem ustalenia sprawców - powiedziała w rozmowie z Polsat News oficer prasowy KPP w Chojnicach, sierżant sztabowy Justyna Przytarska.

Według ustaleń portalu Weekend FM ostatni incydent z pobiciem nie był odosobniony, już wcześniej zdarzały się podobne sytuacje. Oprawcy mieli tłumaczyć swoje zachowanie tym, że 9-latek zniszczył rower jednego z nich. 

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Nie żyje 30-letnia piosenkarka. Zginęła w straszliwym wypadku, osierociła malutką córkę

- Są to nieletni w wieku 11-12 lat. Ustalamy dane dalszych sprawców, którzy znęcali się nad tym chłopcem. W zajściach brało udział ok. dziesięciu osób - informuje sierż. sztab. Justyna Przytarska.

O sprawie został zawiadomiony Sąd Rodzinny i szkoły oprawców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Gwiazdor TVP przeżył śmierć kliniczną. Przerażające, zdradził, co zobaczył po tamtej stronie
  3. Nagranie ze ślubu 10-latki z dorosłym mężczyzną obiegło świat. Po jego obejrzeniu można być w szoku
  4. Kobieta zabiła 8 szczeniąt na oczach psiej matki. W ten sposób chciała dać jej "ważną" nauczkę
  5. Matka miała 3 promile alkoholu we krwi. W wózku płakała 2-letnia córeczka

Źródło: Polsat News

Następny artykuł