"Jestem samotną matką, ludzie traktują mnie jak kalekę". Mama 5-latki ma dość

"Jestem samotną matką, ludzie traktują mnie jak kalekę". Mama 5-latki ma dość Źródło: unsplash/zach_lucero/

Każda mama, która samotnie wychowuje swoje dziecko jest zupełnie inna. Jedna potrzebuje bliskości i wsparcia ze strony drugiej osoby, a inna jest niczym "super woman" i nie oczekuje żadnej pomocy. Mimo to, większość z nich jest wrzucana do jednego worka i postrzegana dokładnie tak samo. Ta kobieta postanowiła ostatecznie z tym skończyć.

Mama 5-latki ma dość komentarzy, które słyszy pod swoim adresem. Z każdej strony napływa do niej żal i współczucie innych, co choć może wydawać się miłe, dla niej jest prawdziwą udręką. W liście do redakcji opowiedziała o swoim życiu i zdradziła, jak reagują bliscy, gdy słyszą o jej kolejnych samotnych wyczynach z córką. Jej wiadomość to manifest w imieniu wielu kobiet.  

Bycie samotną mamą to męczarnia? Ciągłe komentarze i wzrok litości 

Pewna kobieta postanowiła napisać list do portalu MamaDu i opowiedzieć o tym, jak naprawdę wygląda wychowanie dziecka w pojedynkę. Przyznała, że jest samotną mamą z wyboru, a nie z przymusu, jednak mimo to nieustannie walczy ze stereotypowym myśleniem innych. Wraz z 5-letnią córką imieniem Nel, udała się jakiś czas temu na wakacje, co wywołało spore poruszenie wśród jej bliskich. 

- Pakujemy się do auta i idę z bagażami. Spotykam sąsiada, który od razu patrzy na mnie, jakbym nosiła te graty za karę, nie z własnego wyboru (...) tylko samotne kobiety spotykają się z tak wielkim współczuciem - napisała do redakcji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kobieta zdradziła, że nieustannie słyszy pytanie "Jak ty dajesz rade?", co niezwykle ją irytuje. Mama 5-latki przyznaje, że samotne rodzicielstwo wcale nie jest trudne i co więcej niewiele różni się od tego, gdy opiekę nad dzieckiem sprawuje oboje rodziców. Stwierdza także, że niekiedy może bywać łatwiejsze, zwracając tym samym uwagę na fakt, że w życiu bywa naprawdę różnie. 

- Widzę, że w oczach innych jestem kaleką. Nie samodzielną normalną osobą z normalnym życiem, lecz kaleką, która codziennie walczy - zauważa. 

Mama ma dość 

Choć autorka listu docenia wszystkie słowa współczucia i chęć niesienia dobrej rady, nie potrafi już znieść ciągłych komentarzy i wrzucania wszystkich samotnych mama do jednego worka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmarne wiadomości, trąba powietrzna uderzyła na południu Polski. Zagrożone kolejne regiony

2. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu

Mama Nel postanowiła jasno oznajmić, że wcale nie radzi sobie gorzej niż pełne rodziny. Tłumaczy, że jest w pełni samodzielna, zaradna a codzienne życie nie sprawia jej trudności. Podkreśla, że każda samotnie wychowująca dziecko kobieta musi wszystko zrobić sama, jednak to wcale nie czynią ją gorszą.  

 

  1. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  2. Małgorzata Kożuchowska znika z TVN! Władze podjęły OSTATECZNĄ decyzję. Fani zaniepokojeni
  3. Miał wypadek, myśleli że nie żyje. W kostnicy podjęto akcję ratunkową
  4. Niepojęte, że mąż zdradzał żonę z tyloma kobietami naraz. Wymyśliła nadzwyczajną zemstę
  5. Najbardziej dziwaczne paznokcie hybrydowe, jakie do tej pory stworzono. Nowy trend powoli podbija serca odważnych kobiet

Źródło: mamadu  

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu