13-letnia Wiktoria wyszła pojeździć na rolkach. Kilka godzin później, mama znalazła ją nieżywą w jej łóżku

13-letnia Wiktoria wyszła pojeździć na rolkach. Kilka godzin później, mama znalazła ją nieżywą w jej łóżku Źródło: Pixabay/ arembowski

Mama 13-latki przeżyła niewyobrażalną tragedię. Córka miała pozornie błahy wypadek, który jednak po pewnym czasie spowodował jej śmierć. Kobieta sprawdzała stan dziecka i wydawało się, że wszystko jest w porządku. Niestety, po kilku godzinach dziewczynka zmarła.

Mama sprawdzała stan swojej córki, Wiktorii, przed snem i w nocy. Wydawało się, że dziewczynka czuje się dobrze. Nic nie wskazywało, że za kilka godzin rozegra się prawdziwy dramat. Kobietę spotkało jednak coś, co trudno sobie wyobrazić - gdy nad ranem zajrzała do pokoju córki, ta już nie żyła.

Mama znajduje nieżywą córkę. Dramat w Brzyszewie

Do dramatu doszło w Brzyszewie pod Włocławkiem w nocy z soboty 31 sierpnia na niedzielę 1 września. Sobotę, przedostatni dzień wakacji, 13-letnia Wiktoria spędziła z koleżanką, jeżdżąc na rolkach. W trakcie zabawy dziewczynka miała drobny, wydawałoby się wypadek - uderzyła w drzewo. Po tym zdarzeniu Wiktoria wróciła do domu - wskutek wypadku czuła mocny ból głowy i wymiotowała.

Mama dziewczynki dała jej lek przeciwbólowy i wydawało się, że zadziałał. Wiktoria poczuła się lepiej, normalnie poszła spać. Matka zaglądała do niej o 1 w nocy - wówczas jeszcze stan dziewczynki był dobry. Jednak, gdy kobieta weszła do pokoju córki około 6 rano, ta już nie oddychała.

Trwa śledztwo prokuratury. Odpowiednia reakcja rodziców?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzice wezwali pogotowie, a podczas oczekiwania na przyjazd ratowników, starali się reanimować dziewczynkę. Bez skutku. Po przyjeździe karetki lekarz nie mógł już w niczym pomóc - stwierdził zgon. Sprawą zajęła się prokuratura. Trwa śledztwo, mające określić dokładne okoliczności śmierci dziecka. Chodzi o ustalenie, czy rodzice odpowiednio zareagowali w zaistniałej sytuacji. Postępowanie prowadzone jest z art. 160 kodeksu karnego, czyli narażenie na niebezpieczeństwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne wiadomości z ostatniej chwili. Nie żyje były Minister Obrony Narodowej
2. Znany aktor po rozwodzie wpadł w alkoholizm. Nałóg prawie zniszczył mu życie

- Paragraf drugi tego artykułu mówi, że jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - poinformował zastępca prokuratora rejonowego we Włocławku, Arkadiusz Arkuszewski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
  3. Kobieta z ukrycia zobaczyła, jak zachowuje się pracownik salonu dla psów. Natychmiast chwyciła za telefon i zaczęła nagrywać
  4. Na łożu śmierci żona poprosiła męża o jedną przysługę. Dopiero po 4 latach zorientował się, jak z niego zaszydziła
  5. Mąż zostawił ją z 6 dzieci. 3 miesiące potem na tylnym siedzeniu auta dokonała odkrycia, przez które nie mogła przestać płakać

Źródło: WP; Nasze miasto

Następny artykuł