Maciuś ma 3 latka i przeżywa koszmar. Ma połowę serduszka, a mama go porzuciła

Maciuś ma 3 latka i przeżywa koszmar. Ma połowę serduszka, a mama go porzuciła Źródło: Screen/PolsatNews

Mama porzuciła swojego synka ze względu na jego problemy zdrowotne. 3-letni Maciuś ma tylko połowę serca, a ciągłe zabiegi medyczne to niejedyny koszmar, z jakim się zmaga. Chłopiec czeka na ciepły i kochający dom.

Mama nie chciała się opiekować małym Maciusiem, dlatego musiał trafić do domu dziecka. Od tego momentu połowę życia spędza w szpitalu, a drugą połowę w ośrodku, wypatrując swojej nowej rodziny, która obdarzy go odpowiednią opieką. Historia 3-latka rozrywa serce na kawałki, a upublicznienie jej być może pomoże mu w końcu znaleźć nowy dom. 

Maciuś ma tylko połowę serduszka. Mama nie chciała się nim opiekować 

Polsat News opisał historię 3-letniego chłopca z Częstochowy. Maciuś urodził się bez lewej komory serca. Przeszedł szereg zabiegów i operacji, a połowę życia spędził w szpitalu. Choć ma zaledwie kilka lat, przeżywa prawdziwy koszmar, bowiem wsparciem w leczeniu nie jest wcale dla niego ukochana mama. 

Kobieta, gdy tylko chłopiec pojawił się na świecie, nie chciała się nim opiekować, aż w końcu musiała się nim zająć opieka społeczna i po sądowym odebraniu matce praw rodzicielskich Maciuś trafił do domu dziecka. 3-latek nie zaznał w życiu matczynej i ojcowskiej miłości. Pracownice ośrodka w Częstochowie robią, co mogą, by wypełnić tę rodzicielską pustkę, ale tylko nowy dom jest w stanie zapewnić mu w miarę możliwości beztroskie życie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

3-latek szuka nowego domu 

Maciuś już ma za sobą szereg operacji, a to jeszcze nie koniec leczenia. Mimo jego stanu zdrowia, opiekunki z domu dziecka mają nadzieję, że uda im się szybko znaleźć dla niego nową rodzinę. Teraz malec potrzebuje tego najbardziej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie

2. TVN przekazuje pilne ostrzeżenie wszystkich banków w Polsce. Możecie stracić wszystkie pieniądze

- Najważniejszą sprawą dla nas i priorytetem to jest to, żeby znaleźć rodzinę adopcyjną. Maciuś wymaga dużo, dużo wysiłków od rodziny opiekującej się, rehabilitacji (...) Jedyne, czego potrzebuje, to: domu, rodzinnego ciepła, mamusi, która będzie z nim - mówiono dla Polsat News. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lidlu sprzedają mięso za grosze, a w Biedronce tanie sery i słodycze. Najnowsze promocje zwalają z nóg
  2. W 2020 roku wielu Polaków straci 500 plus. Wiadomo już którzy, pojawiają się informacje, że nie ma już pieniędzy
  3. Socha pokazała zdjęcie małego syna, którego ma z Wiśniewskim. Wszyscy patrzą tylko na jego włosy
  4. W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"  
  5. Przejdziesz na emeryturę przed 60. urodzinami. Emerytura stażowa leży na stole

Źródło: polsat news

Następny artykuł