Ta matka była bardziej pijana niż Kamil Durczok. Już jest w rękach policji

Ta matka była bardziej pijana niż Kamil Durczok. Już jest w rękach policji Źródło: Pixabay/ cocoparisienne

Mama 10-letniego dziecka opiekowała się nim, będąc pod wpływem alkoholu. Kobieta była kompletnie pijana. Sprawą zajęła się policja, teraz grozi jej długie więzienie.

Mama opiekowała się 10-letnim, niepełnosprawnym dzieckiem, w stanie kompletnego upojenia alkoholowego. Zainterweniowała policja, kobiecie grozi długie więzienie. Chłopcu na szczęście nic się nie stało.

Mama była kompletnie pijana. 3,2 promila alkoholu

Ta szokująca historia miała miejsce w Legnicy. W piątek około południa policja otrzymała niepokojące zgłoszenie - kompletnie pijana matka opiekuje się niepełnosprawnym dzieckiem. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z poleceniem, by skontrolowali sytuację. Okazało się, że w zgłoszeniu nie było cienia przesady. Gdy dotarli pod wskazany adres, faktycznie zastali pijaną kobietę. Policjanci przyznali, że nie było z nią żadnego kontaktu. Nic dziwnego - w wydychanym powietrzu miała aż 3,2 promila alkoholu. To więcej niż miał Kamil Durczok, a już jego przypadek był dla wielu osób szokujący.

Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę, by zbadano stan chłopca. Niepełnosprawnemu 10-latkowi na szczęście pod opieką pijanej matki nic się nie stało. Teraz trafił pod opiekę najbliższej rodziny czyli starszego brata. 50-letnia kobieta trafiła z kolej do aresztu. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Nietrzeźwym opiekunom grozi kara. To kilka lat więzienia

Sąd rodzinny na podstawie zebranych przez policję materiałów zdecyduje o tym, komu powierzyć opiekę nad niepełnosprawnym chłopcem. Wkrótce okaże się też, jakie zarzuty zostaną postawione nieodpowiedzialnej matce. A kobieta ma się czego obawiać. Rodzicom i opiekunom, którzy narażają dzieci na niebezpieczeństwo, grozi kara więzienia. 3,2 promila alkoholu we krwi to zdecydowanie stan, w którym matka nie była w stanie pełnić opieki nad swoim synem. Kobieta może zostać ukarana karą pozbawienia wolności do 5 lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja wystosowała apel, w którym zachęca ludzi, by nie pozostawali obojętni, gdy są świadkami podobnych zdarzeń. W tym przypadku sąsiadka zareagowała, co pomogło uniknąć nieszczęścia. 

- Odpowiednia reakcja społeczeństwa na tego typu zachowania może zapobiec ewentualnej tragedii, do której mogłoby dojść z powodu braku właściwej opieki na dziećmi. Nie bójmy się reagować! - mówi mł.asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

  1.  Lech Wałęsa ma powody do radości! Jeszcze nigdy nie był taki szczęśliwy! Gratulacje spływają do niego z całej Polski
  2. Nie żyje znany polski sportowiec. Zginął okrutną śmiercią. Osierocił czterech synów
  3. Krystyna Pawłowicz po wielu latach ujawniła prawdę. Wyznanie nt. dawnej decyzji Jarosława Kaczyńskiego jest hitem internetu
  4. Nawet kilkaset złotych więcej dla emerytów. Ale nie dla wszystkich
  5. Z niebieskiego Volvo wysiada mężczyzna i czule wita się z pieskiem. To Kamil Durczok!
  6. Gwiazdor Polsatu przerwał milczenie po śmierci znanej polskiej aktorki. Jego słowa ściskają za serce

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu