8-latek postanowił spełnić obietnicę, jaką dał zmarłej mamie. Spróbował i wypowiedział słowa, które złamią każde serce

8-latek postanowił spełnić obietnicę, jaką dał zmarłej mamie. Spróbował i wypowiedział słowa, które złamią każde serce

Mama opowiedziała synowi historię o mitycznej górze. To, co zrobił chłopiec po jej śmierci wzrusza do łez.

Mama opowiadała synowi legendy, zakorzenione w folklorze krajów azjatyckich. To element kultury tego regionu, praktykowany przez wielu rodziców. Jednak nie tylko w Azji rodzice opowiadają swoim pociechom bajki. Takie historie mogą bardzo rozwijać wyobraźnię, dlatego rodzice chętnie spędzają w ten sposób czas ze swoimi dziećmi. Jedna z takich legend zmieniła życie tego chłopca. 

Mama opowiedziała mu historię, która stała się jego życiowym celem

Tzou Ze Gang miał cztery lata, kiedy pierwszy raz usłyszał historię o mitycznej Jadeitowej Górze. Chodziło o Yu Shan, który jest najwyższym szczytem wyspy Tajwan i najwyższym szczytem Republiki Chińskiej. Jej wysokość wynosi 3952 m n.p.m. Mama chłopca opowiadała mu, że na jej szczycie mieszka Królowa Matka Zachodu, bogini Życia i Nieśmiertelności. Tę niesamowitą postać mogła zobaczyć tylko osoba o czystym sercu. Była to tylko legenda, ale mama obiecała chłopcu, że jeśli będzie grzeczny, razem udadzą na się na górską wędrówkę, aby ją odnaleźć. Dziecko wzięło sobie do serca obietnicę mamy. Zachowywało się jak najlepiej, aby być osobą godną odnalezienia górskiej bogini. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mama zachorowała, a syn złożył się wielką obietnicę

Niestety, nigdy razem nie zdobyli tego szczytu. Kobieta poważnie zachorowała, przeszła również operację nogi. Było pewne, że nie podoła takiej wyprawie. Wtedy chłopiec złożył mamie niezwykle wzruszającą obietnicę. Postanowił, że sam zdobędzie szczyt, ale zabierze ze sobą jakiś przedmiot, należący do mamy. Tak, aby mogła również towarzyszyć mu w wędrówce. Musiał jednak poczekać na spełnienie obietnicy, ponieważ był zbyt młody na taką wspinaczkę.  

W 2008 roku mama chłopca zmarła, 8-letni Tzou nie chciał dłużej czekać, jego celem stała się realizacja obietnicy. Tata ostrzegał go przed czyhającymi w górach zagrożeniami oraz ogromnym wysiłkiem podczas wyprawy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została zgwałcona na oczach matki. Po wszystkim kobieta powiedziała do córki jedno porażające zdanie

2. Watykan trzymał to w ogromnej tajemnicy przed światem. Papież Franciszek przeszedł operację

– Góra Yu Shan jest najwyższym punktem na Tajwanie. Ale kiedy osiągniesz szczyt, będziesz znacznie bliżej mamy – dodawał tata, aby go zmotywować.

Wędrówka nie była łatwa, chłopiec napotkał wiele problemów: przez dwa dni walczył z mdłościami, dusznościami i zawrotami głowy. Jednak nie poddawał się, musiał zrealizować swoją obietnicę. Ojciec chłopca bardzo dbał o to, aby syn dał radę dojść na sam szczyt. Kiedy udało im się zdobyć szczyt, Tzou wyciągnął zdjęcie swojej matki.

– Mamusiu! Dotarliśmy na szczyt, zaniosłem cię na szczyt Jadeitowej Góry! – krzyknął podekscytowany chłopiec.

Niecałe dwa lata po śmierci mamy, chłopiec zrealizował ich wspólny cel. Obietnica, którą jej złożył, zmieniła jego życie. Zdobycie szczytu tej góry było dla chłopca najważniejszą rzeczą na świecie. Ta historia jest niezwykle wzruszająca, trudno zahamować łzy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach
  2. Przenigdy nie wyrzucaj fusów po kawie. Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo są cenne
  3. W nocy spojrzał na podgląd z kamery w pokoju syna. Na chwilę zamarł z przerażenia, ale natychmiast tam pobiegł
  4. Kobieta w 9 miesiącu ciąży nie chciała przestać tańczyć. Zrobiła krok w lewo i nagle wszystkim odebrało mowę
  5. Nawet kret nie pomaga na zatkany zlew? Mamy sprawdzone rozwiązanie   
  6. Nawet 2 tys. zł wydasz na mandat. Karę powiążą z twoją pensją

źródło: jestpozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News