Jego mama nie dawała znaków życia. 5-letni Jaś zareagował lepiej, niż niejeden dorosły

Jego mama nie dawała znaków życia. 5-letni Jaś zareagował lepiej, niż niejeden dorosły Źródło: Rafał Klimkiewicz

Mama ma najwspanialszego i bardzo dzielnego syna, którego reakcja zaskoczyła wszystkich. Mały, zaledwie 5-letni chłopiec pomógł, gdy zobaczył, w jak w fatalnym stanie jest jego matka.

Mama od 27 lat choruje na cukrzycę. Choroba daje się jej we znaki każdego dnia, co wpływa na działania całej rodziny. Kobieta musi przestrzegać diety, sprawdzić cukier i przyjmować wiele leków by móc normalnie funkcjonować. Wydarzenia pewnego dnia zostaną jej w pamięci na całe życie. Jej syn zachował się jak prawdziwy dorosły, a dzięki temu nie wydarzyła się wielka tragedia.

Mama nie daje znaku życia

Przez to, że mąż wstaje codziennie rano do pracy na bardzo wczesną godzinę, kobieta musiała wprowadzić pewien system. Razem z siostrą umówiły się, że każdego dnia po przebudzeniu będą do siebie dzwonić. Chora na kobietę cukrzyca dawała w ten sposób znać, że udało jej się przetrwać noc i żyje. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tego dnia jednak nie zadzwoniła do siostry. Na szczęście jej syn się obudził i poszedł do sypialni rodziców.

- Wołałem mamusiu, ale nic się nie działo. Chciałem zadzwonić na 112, ale nie potrafiłem odblokować telefonu. Wtedy zadzwoniła ciocia Ewelina i wszystko jej powiedziałem - powiedział Jaś.

Siostra wezwała karetkę i policję. Chłopak chciał nawet zrobić mamie zastrzyk, żeby jej pomóc. Wiedział, że w lodówce znajduje się insulina, ale nie miał pojęcia jak się za to zabrać. Na szczęście szybko przyjechali lekarze i pomogli kobiecie. To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy dziecko przyszło mamie na pomoc. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Nastolatka poszła spać z ładującym się telefonem przy głowie. Nie żyje

- To mój skarb. Już raz zachował się podobnie. W minionym roku, też straciłam przytomność w domu. Wtedy podstawił sobie krzesło pod drzwi wejściowe i wyszedł na klatkę. Zadzwonił do sąsiadki, a ta wezwała pomoc - powiedziała dumna mama.

Policja w ramach odważnego czynu przyznała mu dyplom i dużo prezentów. Szczęśliwy chłopczyk jest zadowolony, że kolejny raz mógł pomóc swojej mamie w ciężkiej sytuacji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Na studniówkę poszła z... ojcem swojego chłopaka. Sam jej to zaproponował. Powód wzruszy was do łez
  3. Jutrzejszy odcinek programu Katarzyny Dowbor zmiażdży najtwardsze serca. Ogrom rodzinnej tragedii i seria upokorzeń
  4. Niemowlak urodził się zdrowy, zmarł po 14 dniach. Zdruzgotana mama ostrzega przed popularnym błędem, który jej dziecko kosztował życie
  5. Promocja Biedronki to wielkie oszustwo? Wściekli klienci linczują sklep, totalna burza

źródło: fakt 

Następny artykuł