Matka utrudniała ojcu kontakt z dzieckiem. Teraz zapłaci wysoką karę

Matka utrudniała ojcu kontakt z dzieckiem. Teraz zapłaci wysoką karę Źródło: .

Mama postanowiła, że utrudni życie swojemu byłemu partnerowi. Próbowała uniemożliwić mu kontakt z dzieckiem. Teraz będzie musiała zapłacić za to niezwykle wysoką karę. Mężczyzna zgłosił sprawę do prokuratury.

Mama zupełnie nie respektowała zapisów prawa. Choć jej partner jest prawnym opiekunem dziecka, to jednak kobieta zdecydowała się za wszelką cenę uniemożliwić mu kontakt z nim. Teraz zapłaci wysoką karę.

Mama musi liczyć się z konsekwencjami swoich decyzji. Utrudnianie kontaktów z dzieckiem nie było zbyt mądre

Sytuacja rodziny według sądu jest jasna - kobieta chciała sprawić, aby jej dziecko nie miało kontaktu z ojcem, a więc aby ich relacja mocno przez to ucierpiała. Małe dziecko nie rozumie bowiem, dlaczego tata go nie odwiedza i myśli, że ten nie chce się z nim spotykać. To bardzo boli szczególnie w sytuacji, kiedy tata postanowił, że nie chce, aby tak niesprawiedliwa sytuacja dalej miała miejsce. Nie zamierzał dopuszczać tym bardziej, że według prawa to on jest opiekunem prawnym dziecka. Zdecydował się niezwłocznie sprawę skierować do sądu.

Opowiedział o tym, jak wydał sporo pieniędzy na podróże do swojego dziecka, a także wyraził swój ból, który towarzyszył mu, gdy nie mógł widywać się z potomkiem. W prawie opisane przez niego przeżycia zawierają się w definicji "dóbr osobistych", które według sądu pierwszej instancji zostały tutaj naruszone. Sąd w Katowicach nakazał kobiecie po pierwsze nie utrudniać dalej kontaktów ojcu z synem, a po drugie - zapłacić zadośćuczynienie w postaci 10 tys. złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Uznano, że małoletni był bezprawnie izolowany od swojego rodzica - stwierdziła mec. Karolina Gwóźdź z "Gazety Wyborczej", która w tej sprawie reprezentowała ojca.

Miejmy nadzieję, że tego typu wyrok zmieni coś w polskim prawie, ponieważ sądy dotychczas skłonne były sądzić raczej winę po stronie ojca, a nie matki. To może być dobry znak dla wszystkich tatusiów, którzy zamierzają egzekwować swoje prawa w sądzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TRAGEDIA w życiu Ewy Chodakowskiej! Nie żyje bliska jej osoba, miała wypadek motocyklowy
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta! 
  3. Podstawowy produkt polskich sklepów wywołuje nowotwór. Jest silnie rakotwórczy
  4. Gwiazda „Big Brothera” znaleziona martwa w domu. Do dziś nie wyjaśniono jej tajemniczej śmierci
  5. Polka skradła serce księcia Karola. Wysłał jej fortunę
  6. Puścili na weselu kultowe disco polo. Żenująca reakcja Beaty z Warszawy   

p>

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News