Chociaż tragiczne słowa 13-latki odnalezione wśród jej notatek odnoszą się do jednej z największych afer związanych z pedofilią w historii Wielkiej Brytanii, przez kilkanaście lat sprawa wciąż zamiatana była pod dywan. Rzekoma poprawność polityczna w dramatyczny sposób odbiła się na losie kilkudziesięciu nastolatek z Rochdale, w tym Victorii Agoglii.

W 2003 roku 13-letnia wtedy Victoria napisała list, który po jakimś czasie został przekazany policjantom. Dziewczynka opisała w nim swoje tragiczne przeżycia oraz wskazała sprawców. Jej wyznania zostały jednak pominięte, a sprawa wyciszona.

„Mam zaledwie 13 lat… Spałam z ludźmi starszymi ode mnie… Nie znałam nazwisk połowy z nich…” – to jedynie fragment wstrząsającego listu, który nie zmienił niestety niczego w śledztwie brytyjskich służb. Dopiero w 2012 roku aresztowano pierwszych winnych licznych gwałtów w Rochdale. Chociaż teoretycznie sprawa wciąż mogłaby się toczyć, niezmiennie jest wyciszana.

Victoria nie dożyła zatrzymania części oprawców – znaleziono ją martwą, a jako przyczynę zgonu ogłoszono przedawkowanie narkotyków. Dziennikarze twierdzą, że śledztwo było przeciągane ze względu na poprawność polityczną. Dużą część gangu pedofilów stanowili bowiem imigranci pochodzenia pakistańskiego. Wstrząsająca sprawa, wciąż żywa w umysłach wielu Brytyjczyków, zdaje się już nie mieć jednak znaczenia dla tamtejszych służb.

...

Zobacz również