"Mąż po szkole średniej zarabia 11 tysięcy, ja po studiach 2 tysiące". Pani Iwona twierdzi, że to niesprawiedliwe

"Mąż po szkole średniej zarabia 11 tysięcy, ja po studiach 2 tysiące". Pani Iwona twierdzi, że to niesprawiedliwe Źródło: Unsplash/Priscilla Du Preez

Małżeństwo od pewnego czasu przeżywa kryzys, a wszystko przez niesprawiedliwe zarobki. Chociaż pani Iwona skończyła studia, zarabia ponad pięć razy mniej niż jej partner. Kobieta czuje się gorsza i niedoceniana, a awantury w domu nie ustają.

Małżeństwo nie ma prawa do narzekania odnośnie pieniędzy, które wpływają do domowego budżetu. Pani Iwona i jej mąż w sumie zarabiają ponad 13 tys. złotych miesięcznie, dzięki czemu stać ich na wiele przyjemności. Sęk w tym, że znaczna część tej kwoty to pensja mężczyzny, który skończył jedynie szkołę średnią. Wykształconą kobietę bardzo boli ten fakt i postanowiła opowiedzieć swoją historię internautom. 

Małżeństwo nie potrafi się dogadać w kwestii zarobków

Pani Iwona skończyła studia i pracuje w urzędzie. Niestety pomimo tytułu magistra zarabia zaledwie 2 tys. złotych miesięcznie. Z kolei jej mąż skończył jedynie technikum i pracuje jako informatyk. Do tej pory kłótnie w ich małżeństwie były rzadkością, jednak wszystko się zmieniło w momencie, gdy partner kobiety awansował i zaczął zarabiać ponad 5 razy więcej niż ona. Od tej pory w ich związku zaczęły się awantury dotyczące zarobków. 

Kobieta czuje się gorsza od męża

Kobieta jest sfrustrowana całą sytuacją. Poświęciła znaczną część swojego życia na naukę, a mimo wszystko zarabia dużo mniej niż jej mąż, który zakończył edukację na etapie szkoły średniej. 

- Skoczyłam studia i zarabiam 2 tysiące. złotych. Jestem urzędnikiem i użeram się codziennie z ludźmi. Mój mąż siedzi w domu, bo pracuję zdalnie, a zarabia 11 tys. Poza tym on skończył tylko technikum. Gdzie jest sprawiedliwość - napisała na forum WP Kafeteria zdenerwowana pani Iwona.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kłótnie z mężem i uczucie bycia gorszą to niejedyne problemy kobiety. Oliwy do ognia dolewa jej teściowa, która na każdym kroku wypomina jej, że bardzo mało zarabia. Matka mężczyzny stwierdziła także, że gdyby Iwona zaszła w ciążę, to ze swojej wypłaty nie utrzymałaby dziecka. 

Internauci nie kryli oburzenia opublikowanym przez Panią Iwoną postem. Natychmiast wytknęli jej, że nie liczy się wykształcenie, a posiadane umiejętności. 

Dzisiaj grzeje: 1. Przeprowadziła się z dziećmi do nowego domu. Kiedy weszła na strych stanęło jej serce. Jeszcze nigdy tak szybko nie uciekała
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

- Jak mnie śmieszy takie gadanie. Znam wiele osób bez wyższego wykształcenia, a zarabiają dużo więcej niż najniższa krajowa. Ja sama jestem tylko dyplomowaną kosmetyczka i mam netto (prowadzę własną działalność) miedzy 5, a 7 tys. złotych miesięcznie - skomentowała jedna z forumowiczek. 

- Było się uczyć w szkole, a nie rzucać kamieniami, to byś poszła na dobre studia jak IT, inżyniera, architektura, medycyna, finanse - dodał kolejny internauta. 

- Trzeba było iść na jakieś dobre studia. Powinnaś doceniać, że mąż jest zaradny - stwierdził następny użytkownik. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Atak zimy w Polsce pewny. Europejskie Centrum ostrzega przed anomaliami, doniesienia nie wyglądają dobrze
  2. Mąż zostawił ją po 37 latach, poprosiła go o tylko jedną, niewinną rzecz. Nie mógł przewidzieć, że to plan paskudnej zemsty
  3. Kwoty wpływające na konto Sochy zwalają z nóg. Ujawnili źródła dochodu gwiazdy
  4. Olbrychski ujawnił, co Maria Kaczyńska uważała o swoim szwagrze
  5. Wielkie ZAMIESZANIE z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News