Wszyscy doskonale znają tę parę, ich zdjęcie ze ślubu pojawiło się w sieci. Poznajecie?

Wszyscy doskonale znają tę parę, ich zdjęcie ze ślubu pojawiło się w sieci. Poznajecie? Źródło: Małgorzata Tusk Między nami

Małżeństwo, które przed laty pozowało do czarno-białego zdjęcia, jest ściśle związane z polską sceną polityczną. Nie ma osób, które by ich nie znały. Od dnia wykonania fotografii minęło już ponad czterdzieści lat. Czas zmienił nieco wygląd młodej pary. Mimo tego, trudno nie dostrzec podobieństwa. Kadr ze ślubu bije rekordy popularności. Poznajecie, kim są nowożeńcy?

Małżeństwo Małgorzaty i Donalda Tusków trwa od ponad czterech dekad. Para stanęła na ślubnym kobiercu w 1978 roku. Polityk był wówczas bardzo młody, miał zaledwie dwadzieścia jeden lat. Małgorzatę poznał trzy miesiące wcześniej. Początkowo narzeczeni zdecydowali się tylko na ceremonię w urzędzie stanu cywilnego. Sakramentalne "tak" powiedzieli sobie niemal trzydzieści lat później, w 2005 roku. Druga uroczystość wywołała kontrowersje w opinii publicznej. Nie brakowało głosów, że ślub kościelny ma związek z kandydowaniem na stanowisko premiera. 

Małżeństwo Tusków nie zawsze należało do udanych

Zarówno Donald Tusk, jak i jego przyszła małżonka studiowali historię na Uniwersytecie Gdańskim. To właśnie tam po raz pierwszy przecięły się ich losy. Podczas trzeciego roku studiów oboje wzięli udział w imprezie zorganizowanej przez wspólnego kolegę. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Pomimo bardzo krótkiego stażu związku polityk nawet przez chwilę nie miał wątpliwości, że to właśnie Małgorzata jest osobą, z którą chciałby spędzić resztę swojego życia. Początki ich wspólnej drogi nie były jednak łatwe. Początkowo młody małżonek pracował jako sprzedawca pieczywa i personel wydawnictwa. Jego wybranka została bibliotekarką. Nie było ich stać na własne mieszkanie. Kiedy na świat przyszedł ich syn, Michał, wynajmowali pokój w hotelu asystenckim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dopiero w 1987 roku, kiedy na świat przyszła Kasia Tusk, przeprowadzili się do niewielkiego mieszkania. Niebawem wspólne życie zostało naznaczone kryzysem. Małgorzata, rozczarowana zachowaniem męża, który w całości poświęcił się działaniom opozycyjnym, zakochała się w innym mężczyźnie. Donald Tusk zrobił wszystko, by odzyskać zaufanie i uczucie żony. Choć ich związek wisiał na włosku, ostatecznie udało im się odnaleźć porozumienie. Uczucie, które ich połączyło, okazało się być silniejsze niż przelotne miłostki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, zacznie się już za kilka dni. Fatalna informacja dla wielu Polaków

2. Afera w Ministerstwie Zdrowia. Szumowski milczy

Obecnie małżeństwo dzieli swoje życie pomiędzy rodzinny Sopot i Brukselę. Sprawiają się być zgodną i szczęśliwą parą. Odkąd ich córka, Katarzyna, urodziła pierwsze dziecko, para spełnia się także w roli dziadków. Donald Tusk często widywany jest na spacerach z ukochaną wnuczką. Mężczyzna chętnie opiekuje się roczną dziewczynką i spędza z nią niemal każdą wolną chwilę. Przed czterema tygodniami Małgorzata i Donald Tuskowie pojawili się w kraju po raz pierwszy od czasu, kiedy pandemia koronawirusa sprawiła, że podróże zagraniczne stały się niemożliwe. Polityk pochwalił się na Instagramie ciepłym powitaniem przygotowanym przez córkę. Czy Tuskowie sprawiają na was wrażenie sympatycznej pary?

Wyświetl ten post na Instagramie.

W Walentynki zawsze jest wiosna!

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj Kubica
  2. Polacy spróbowali niemieckich pierogów i brakuje im słów. Obłędne nadzienie żywcem przenosi do nieba
  3. Koszmar, wiemy, którzy konkretnie emeryci mają stracić część pieniędzy. Wypłynęły szczegóły dotyczące tzw. czternastki
  4. Niewiarygodne. Wyciekło nieznane zdjęcie Agaty Dudy z młodości, jedna rzecz odbiera mowę
  5. Dołująca tragedia, 2-latka zabiła własną mamę. Umarła na jej oczach, ojciec był bezradny
  6. Zmarł kandydat na prezydenta. Tragiczną wiadomość przekazała rodzina

Źródło: Fakt/Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News