Byli małżeństwem prawie 70 lat. 15 minut po śmierci jednego, wydarzyło się coś przejmującego

Byli małżeństwem prawie 70 lat. 15 minut po śmierci jednego, wydarzyło się coś przejmującego Źródło: starosadeckie.info

Małżeństwo cieszyło się wspólnym pożyciem przez prawie 70 lat. Niestety, na jedno z nich przyszedł czas. 15 minut po śmierci pani Teresy wydarzyło się coś przejmującego. Do tej pory rodzina wspomina niezwykłą więź pary, która przez dziesięciolecia szła razem przez życie.

Małżeństwo żyło ze sobą dokładnie przez 67 lat. Szanowali się, kochali i doczekali gromadki dzieci, wnuków i prawnuków. Najważniejszą wartością była dla nich rodzina. Można uronić łzę przy informacji odnośnie tego, co stało się 15 minut po śmierci pani Teresy.

Otrzymali medale za długie pożycie małżeńskie

Teresa i Władysław Janikowie są przedstawiani jako wzór długoletniego małżeństwa. 18 lutego 1950 roku wzięli ślub kościelny, a w lipcu 1951 roku zdecydowali się także na ślub cywilny. Byli w sobie szalenie zakochani. Czas mijał, aż w końcu zostali najstarszym małżeństwem w Moszczenicy Wyżnej w gminie Stary Sącz. W 2015 roku odbyła się uroczystość, podczas której świętowali tzw. Diamentowe Gody.

Małżeństwo zostało wyróżnione przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na skutek wystąpienia z tą prośbą przez burmistrza Starego Sącza - w ich ręce zostały przekazane medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Doczekali się ośmiorga dzieci, zawsze znajdowali czas dla dwanaściorga wnuków. Rodzina Janików rozrastała się - małżeństwo cieszyło się też z narodzin czternastu prawnuków.

Małżeństwo do samego końca nie odstępowało się na krok

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

23 lutego nastąpiła chwila, której każdy się bał - 88-letnia pani Teresa źle się poczuła, do samego końca była blisko swojego męża. Trzymali się w ramionach, aż pani Teresa odeszła. Kiedy wszyscy opłakiwali śmierć niesamowitej kobiety, 15 min później zmarł pan Władysław. Miał 92 lata. Dotrzymał przysięgi małżeńskiej, podczas której przyrzekał, że będzie przy ukochanej w zdrowiu i w chorobie oraz że nie opuści jej aż do śmierci. Całe życie był jej wierny, kochał ją i wspierał.

Dzisiaj grzeje: 1. Od rana w całej Polsce trwają pilne kontrole. Mogą zapukać do każdego
2. Zatrzymanie krążenia, 5% szans na przeżycie. Joanna Senyszyn spisała testament, dwukrotnie uciekła śmierci
3. Policja podała alarmujące informacje. Nie żyje 52 osoby, ponad 700 rannych

- Te lata mijają jakby ktoś otworzył i zamknął drzwi - mówiła śp. pani Teresa. Pogrzeb małżeństwa odbył się 25 lutego 2017 roku. 28 lutego świętowaliby kolejną już rocznicę ślubu, niestety los chciał inaczej. Bliscy zmarłego małżeństwa pielęgnują pamięć o nim oraz z sentymentem wspominają porady i mądrości dotyczące życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilnie poszukują wczasowiczów. Ich zdrowie może być zagrożone
  2. Policja podała alarmujące informacje. Nie żyją 52 osoby, ponad 700 rannych
  3. Ogromne zagrożenie dla osób urodzonych w latach 60. i wcześniej. Najbliższe dni będą najgorsze
  4. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  5. Zmasowany atak na Kingę Dudę. Niezwykle dotkliwe słowa, jest wzywana do reakcji

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News