Nie będzie chyba przekłamaniem stwierdzenie, że Adam Małysz to jeden z najbardziej lubianych polskich sportowców. Przy czym ogólnikowe w swoim wydźwięku słowo „sportowiec” jest tutaj kluczowe.

Małysz zdobył popularność jako najbardziej utytułowany zawodnik w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich, został też wybrany najlepszym polskim sportowcem pierwszej dekady XXI wieku.

Po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego Adam Małysz zabrał się za rajdy. Startował między innymi pięciokrotnie w rajdzie Dakar, raz zajmując 13. – najwyższe dla niego – miejsce. Jak się okazuje, także ta przygoda może wkrótce dobiec końca. Małysz zapowiedział bowiem, że zakończy karierę rajdowca.

To jednak nie koniec związków Małysza ze sportem. Tym razem ma on zostać dyrektorem sportowym skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Jego autorytet i ogromna wiedza przyniosą nam same korzyści. Zresztą Adam uczestniczył już w sprowadzeniu do Polski trenera Stefana Horngachera. W przyszłości będą pewnie zmiany personalne w biurze, więc będzie on już przygotowany do nowych zadań – mówił Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego.

źródło: onet

Zobacz również