Uratował małpkę przed śmiercią w potwornych męczarniach. Nagrali, jak okazała mu wdzięczność, niebywałe

Uratował małpkę przed śmiercią w potwornych męczarniach. Nagrali, jak okazała mu wdzięczność, niebywałe Źródło: Screen/ YouTube/ Animal Planet

Małpka była bliska śmierci, ale na szczęście ocalił ją pewien podróżnik. Zwierzątko od razu pokochało swojego wybawcę - bardzo się do niego przywiązało, a wszystko w obiektywach kamer.

Małpka była bezradna - utknęła w zaroślach, a obok szalał ogień. Zwierzątko niechybnie zginęłoby w ogniu, gdyby nie błyskawiczna reakcja będącego akurat na miejscu podróżnika. Mężczyzna rzucił się na pomoc i ocalił młodą małpkę, a ona odwdzięczyła mu się niezwykłym uczuciem.

Małpka w niebezpieczeństwie. Ratuje ją podróżnik

Levinson Wood jest podróżnikiem, który ma za sobą służbę w brytyjskiej armii - był między innymi w Afganistanie. Jest znany na Wyspach z serii programów podróżniczych, w których przemierza egzotyczne miejsca na piechotę. Jeden z nich to "Walking the Nile", który pokazywał Channel 4. To właśnie podczas tej afrykańskiej wyprawy Wood ocalił życie malutkiej małpki.

Levinson i jego ekipa będąc w Ugandzie, natknęli się po drodze na pożar, który trawił zarośla. Nagle podróżnik zauważył, że między roślinami ukryła się małpka. Chcąc uciec przed ogniem, zwierzątko znalazło się w pułapce. Wood nie zastanawiał się długo i ruszył na pomoc zagrożonej małpce. Wyciągnął ją z zarośli i tym samym uratował jej życie. Akcję ratunkową uchwyciły kamery stacji.

Urocza wdzięczność zwierzątka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ekipa Levinsona zaopiekowała się małą małpką. Levinson nazwał ją Florence, a zwierzątko bardzo przywiązało się do swojego wybawcy. Od razu go pokochało - kamera uchwyciła rozczulające obrazki, na których widać, jak małpka przytula się do Wooda i nie chce odstąpić go na krok. 

Florence przeżyła traumę, ale szybko wyleczyła ją dobroć napotkanych ludzi. Lev i jego ekipa troszczyli się o zwierzę przez trzy dni, aż wreszcie musieli wypuścić ją na wolność. Jeszcze przed bolesnym rozstaniem Levinson zorientował się, że popełnił zabawną pomyłkę.

Florence okazała się bowiem samcem, dlatego zmieniono mu imię na Samuel, na cześć sir Samuela Bakera, słynnego odkrywcy Nilu. Pożegnanie z Samuelem było smutne, ale Levinson nie miał wyjścia - musiał wypuścić małpkę do jej naturalnego środowiska. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Dzisiejsza noc będzie wyjątkowo niebezpieczna. IMGW wydało pilne alerty na najbliższe dni

Levinson ma tylko nadzieję, że małpka będzie już bezpieczna. Niestety pożary w Ugandzie nie są rzadkością. Ten, z którego uratowano Samuela, nie był przypadkiem. Został wzniecony w celach ekonomicznych przez ludzi, którzy nie przejmują się tym, że zagrażają w ten sposób zwierzętom. 

 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Na studniówkę poszła z... ojcem swojego chłopaka. Sam jej to zaproponował. Powód wzruszy was do łez
  3. Agata Duda założyła takie buty, że aż oczy bolą od patrzenia. Zdjęcie z Brukseli podbija sieć
  4. Jackowski twierdzi, że na polskich ulicach dojdzie niedługo do strasznych wydarzeń. Jego wizja budzi niepokój
  5. Co za kompromitacja, Gessler o tym milczy. Kolejna restauracja po "Kuchennych Rewolucjach" upadła

Źródło: Webniusy

Następny artykuł