Kontrowersje wokół sprzedaży kopalni „Brzeszcze”, którą chce kupić spółka koncernu Tauron. Pracownicy kopalni zrzeszeni w związkach zawodowych są przeciwni z uwagi na niskie – ich zdaniem – zarobki w wysokości 5 tysięcy złotych jakie oferuje nowy właściciel.

Oferta jaką złożyła spółka koncernu Tauron, RSG, zawiera zapewnienia o 1500 miejsc pracy, inwestycje modernizacyjne na 300 milionów złotych oraz 5 tysięcy złotych podstawowego wynagrodzenia dla górników plus premie i szereg różnego rodzaju dodatków finansowych i materialnych.

Według władz wojewódzkich i koncernu Tauron, przedstawiona oferta jest najlepsza z możliwych tak dla gminy jak i pracowników kopalni. Koncern przewiduje m.in., że węgiel z kopalni „Brzeszcze” będzie wydobywany przez najbliższe 30 lat co zapewni stałe zatrudnienie na bardzo długi okres czasu.

Oferta nie podoba się jednak górnikom zrzeszonym w związkach zawodowych funkcjonujących na terenie kopalni z uwagi na niskie – ich zdaniem – planowane wynagrodzenia z premiami i dodatkami. Na spotkaniu z małopolskim marszałkiem Markiem Sową padły w jego kierunku pytania ze strony górników dotyczącego tego „jak można wyżyć za 5 tysięcy złotych miesięcznie„.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: dziennikpolski24

...

Zobacz również

Zobacz również