Władimir Putin to człowiek wielu talentów. W swoim życiu był już prawnikiem, funkcjonariuszem KGB, premierem Rosji oraz jej prezydentem. Czy wiedzieliście jednak, że Putin lubi też… śpiewać?

W internecie można znaleźć nagrania, na których słychać jak rosyjski prezydent wykonuje takie utwory jak Blueberry Hill czy Cosmonaut Anthem. I chociaż z pewnością brakuje mu nieco do Michaela Jacksona, to prezydent całkiem często śpiewa przed publicznością.

W 2010 roku Władimir Putin zaśpiewał na scenie w ramach balu charytatywnego. W tym roku ponownie zaskoczył zebranych i rozpoczął występ przed studentami. Do wydarzenia doszło podczas odwiedzin prezydenta Rosji w Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym.

Putin nie jest jedynym światowym przywódcą, który publicznie prezentował swoje zdolności wokalne. W tym kontekście należy przypomnieć naszego rodaka, Donalda Tuska. Chociaż obecnie Tusk sprawuje poważną funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, to do historii przeszedł już jego występ w popularnej niegdyś „Szansie na sukces”.

Zobacz również