89. gala Oskarów przeszła już do historii i będzie zapamiętana głównie za sprawą szeregu wpadek jakie zaliczyli podczas najważniejszej nocy w przemyśle filmowym. Być może właśnie przez potężne wpadki, w mediach w Polsce cicho na temat Oskara dla naszego rodaka.

 – OMG! Właśnie dostaliśmy Oskara za efekty w Jungle Book!!!!! Mamo dostałem Oskara jako matte painter! – taką informację zamieścił na jednym z portali społecznościowych, Jacek Pilarski, polski twórca grafiki komputerowej.

 – Udało się! To był honor, spotkać Jona Favreau, Roba Legato i innych super utalentowanych ludzi z ekipy MPC – pisał już po gali wręczenia Oskarów dziękując swoim kolegom.

Mimo, że Pilarski raczej nie jest sławny w Polsce to na zachodzie pracował już przy takich hitach jak Guardians of the Galaxy czy właśnie najnowsza Księga Dżungli, która została nagrodzona Oskarem za efekty specjalne.

Wkład Polaka w sukces filmu polegał na stworzeniu wirtualnego tła tj. góry, lasy, niebo. Efekty pracy naszego rodaka można zobaczyć w poniższym fragmencie „Księgi Dżungli”.

https://www.youtube.com/watch?v=TXaUXHqKjWk

...

Zobacz również