Przewodnicząca sejmowej komisji ds. afery Amber Gold staje się powoli jedną z głównych postaci w PiS. Małgorzata Wassermann jest przyjaciółką Jarosława Kaczyńskiego, a niedawno została wybrana na kandydatkę partii w wyborach prezydenckich w Krakowie. Ściąga to oczywiście ataki, także najpaskudniejszego rodzaju.

Posłanka PiS wyrasta powoli na swoistą gwiazdę obozu rządzącego. Propagandowa rola, którą spełnia, przesłuchując osoby związane z poprzednim rządem ws. afery Amber Gold, jest ogromna i przysparza jej wielu zwolenników.

W serwisie YouTube można znaleźć wiele popularnych nagrań z jej udziałem opatrzonych tytułami z rodzaju „Wassermann masakruje”. Podczas ostatniego przesłuchania, na którym zjawił się dawny minister finansów Jacek Rostowski, wypowiedziała słowa, które odbiły się szerokim echem w mediach.

– Ja do polityki przyszłam dlatego, żebyście z niej na zawsze odeszli – powiedziała do przesłuchiwanego polityka.

Nie spodobało się to oczywiście sympatykom koalicji PO-PSL, którzy zaatakowali Wassermann w mediach społecznościowych. Wśród taki osób znalazła się również Joanna Senyszyn, dawna wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Małgorzata Wassermann zaatakowana przez Senyszyn

Słowa o przyjściu do polityki w konkretnym celu wyeliminowania z niej dawnych elit zbulwersowały lewicową działaczkę do tego stopnia, że wywołały u niej najniższą z możliwych reakcji.

Senyszyn wytknęła Wassermann, że wejście do polityki umożliwiła jej śmierć ojca, Zbigniewa, który był zaufanym współpracownikiem Lecha Kaczyńskiego i zginął razem w nim w Smoleńsku.

– Wassermannówna kłamie, mówiąc, że „przyszła do polityki”. Ona przyjechała na trumnie ojca – napisała była posłanka do PE.

Jej komentarz nie spodobał się wielu współużytkownikom z Twittera, którzy nie tylko stanęli w obronie szefowej sejmowej komisji, ale również dobrego smaku, którego przeciwieństwem był cytowany wpis. Odmiana nazwiska posłanki także może zostać uznana za atak. O ile jest to oczywiście poprawna forma, choć przestarzała, nazywania córek od nazwisk ojców, to w tym przypadku może wskazywać na infantylizację kandydatki na prezydent Krakowa i umniejszanie jej możliwościom.

– Jak nie wiadomo jak uderzyć, to najlepiej zmarłego lub Smoleńskiem. Jakie to komunistyczne. Stara szkoła; Jeśli mój ojciec zginąłby w niewyjaśnionych okolicznościach to zrobiłabym wszystko żeby dorwać winnych; A twój idol Jaruzelski na czym przyjechał ? Budzisz we mnie kobieto szczery wstręt – czytamy pod wpisem.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Kwaśniewski jest prześladowany. Były prezydent ujawnia szokujące fakty
  2. Monika Jaruzelska jest samotna. Wypowiedź o nagim ciele wielu może wprawić w osłupienie
  3. Ile zarabia Krzysztof Krawczyk? Nie uwierzycie co robi poza koncertami
  4. JAKIEGO PSA WYBRAĆ DO BLOKU? WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ
  5. Kylie Jenner i Travis Scott – czy nowa okładka jest plagiatem?
Małgorzata Wassermann odpowiada na pytania dziennikarzy po przesłuchaniu Jana Rostowskiego. Fot. YouTube/Telewizja wPolsce
Joanna Senyszyn. Fot. YouTube/20m2
Zbigniew Wassermann w 2010 roku. Fot. YouTube/
NiezaleznaTV

Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]

11 szokujących faktów o zamachu na Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

źródło: se.pl

Zobacz również