PiS nie pozwoli Wassermann odejść w cień. Oto co się stanie po wyborach

PiS nie pozwoli Wassermann odejść w cień. Oto co się stanie po wyborach

Małgorzata Wassermann weszła do polityki w 2015 roku jako kandydatka PiS do Sejmu. Po udanej kampanii zasiadła w parlamencie. Obecnie sprawuje funkcje przewodniczącej komisji ds. Amber Gold, a także jest kandydatką obozu władzy na prezydenta Krakowa. Jest jeszcze jeden prawdopodobny scenariusz dla rozwoju jej kariery.

Małgorzata Wassermann cieszy się obecnie mianem "gwiazdy prawicy". Posłanka od 2015 roku już teraz jest twarzą wali rządu PiS z aferą Amber Gold i co zagorzalsi przeciwnicy dawnej ekipy rządzącej upatrują w niej sędziego, który skarze niechybnie winnych złodziejstwu Marcina P. polityków PO na czele z Donaldem Tuskiem. Krakowska adwokat jest córką tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Zbigniewa Wassermanna, prokuratora, członka tzw. komisji hazardowej i prominentnego działacza PiS, który w latach 2005-2007 wchodził w skład rządu. Posłanka jest więc częścią rodzin smoleńskich, co dodatkowo podnosi jej wartość w oczach wielu wyborców PiS. Niedługo stanie także do walki o prezydencki fotel w swoim rodzinnym Krakowie.

Małgorzata Wassermann w wyborach samorządowych

Przewodnicząca komisji ds. Amber Gold w wyborach wystartować mogła już w 2011 roku. Nie zrobiła tego jednak, a do startu w roku 2015 roku miał namówić ją sam Jarosław Kaczyński. Teraz, po trzech latach budowania swojej partyjnej i politycznej pozycji w Sejmie postanowiła spróbować swoich sił w wyborach samorządowych. Za kilka miesięcy powalczy przeciwko Jackowi Majchrowskiemu, który miastem rządzi już od 16 lat, a zgodnie z nowym prawem mógłby rządzić jeszcze dwie kadencje. Wassermann jest pewna siebie i według przekazywanych przez media informacji najbliższe otoczenie Majchrowskiego martwi się, że kobieta może wygrać z długoletnim prezydentem. Istotnie pokonanie najdłużej urzędującego włodarza w historii miasta byłoby sporym wyczynem. Sondaż przeprowadzony w Krakowie przez "Dziennik Polski" pokazuje, jak bardzo niecodzienne są preferencje mieszkańców miasta. Obecnie niemal 55 proc. badanych uważa prezydenturę Majchrowskiego za dobrą. Około 28 proc. respondentów twierdzi odwrotnie, chociaż jeszcze trzy lata temu 3/4 mieszkańców miasta chciało jego dymisji. Wciąż jednak wydaje się mieć największe szanse na wygraną, choć jego elektorat topnieje z wyborów na wybory.

W razie przegranej posłanka nie musi się martwić

Szefowa sejmowej komisji nie musi martwić się o polityczną przyszłość w razie przegranej w Krakowie. Wciąż pełniła będzie mandat poselski. Jeśli jej komisja nie zakończy pracy, nadal będzie nią kierowała. Dodatkowo pojawiły się przecieki, jakoby szykowano dla niej posadę Marszałka Sejmu. Już wcześniej także miano zastanawiać się nad ustanowieniem jej ministrem sprawiedliwości. W każdym razie nieudany start w pierwszych samorządowych wyborach nie ukróci kariery Małgorzaty Wassermann, a może być jedynie kolejną hartującą ją przeprawą.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Wiemy, kiedy Beata Szydło stanie przed sądem. Jest termin rozprawy
  2. Kaczyński popełnił ogromny błąd. PiS może przegrać przez to wybory
  3. Zestrzelono rosyjski samolot! Moskwa wskazuje winnego
źródło: wiadomosci.gazeta.pl Następny artykuł