Małgorzata Wassermann
Fot. Wikimedia Commons
Wiadomości Pikio - 3 Lipca 2018

Wassermann wsadzi do więzienia wroga PiS? Padły ostre słowa

Małgorzata Wassermann w bardzo ostrych słowach odniosła się do działań rządu Platformy Obywatelskiej. W szczególny sposób uderzyła w jednego z ówczesnych ministrów, którego łączy dziś z kontrowersyjną sprawą Amber Gold. Co czeka polityka i ekonomistę?

Wassermann zapowiedziała, że komisja ds. Amber Gold, którą kieruje, zamierza obecnie skupić się w szczególny sposób na wątku urzędów skarbowych. Przeprowadzono już kilka przesłuchań, a polityk zapowiedziała także kolejne z nich, które powinny zakończyć się w połowie lipca tego roku.

Małgorzata Wassermann ostro o swych planach w komisji ds. Amber Gold

- Sądzę, że komisja będzie miała dużo do myślenia po zakończeniu tego wątku. Już teraz mogę powiedzieć, że wątek ten zasługuje na zainteresowanie prokuratury - wyjawiła Wassermann. - Śmiało można powiedzieć, że po zakończeniu przesłuchań w wątku dotyczącym służb skarbowych można się spodziewać dużej liczby zawiadomień do prokuratury - dodała także stanowczo posłanka.

Na czyich działaniach skupią się prokuratorzy?

Kto szczególnie powinien martwić się kontrowersyjną sprawą? Wassermann wspomniała o Jacku Rostowskim, ówczesnym ministrze finansów w rządzie PO, którego przesłuchanie ma się okazać całkowicie kluczowe. Co Małgorzata Wassermann zarzuca urzędowi oraz samemu szefowi resortu? Posłanka przekonuje, że według jej wiedzy państwowe organy kontrolowały w przeszłości Amber Gold, jednak "nie ustaliły, jaki był rzeczywisty przedmiot działalności tej firmy, a więc jakie naprawdę powinny być płacone przez nią podatki". Nie wiadomo, czy zawiadomienie w sprawie Rostowskiego zostanie ostatecznie skierowane do krajowej prokuratury. Ze słów Wassermann wynika jednak, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo takiego rozwiązania sprawy.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Misiewicz ujawnia prawdę o Kaczyńskim. Co na to prezes?
  2. Szokujący atak na Kaczyńskiego. „Modlimy się, żebyś ZDYCHAŁ w męczarniach”
  3. Kaczyński wycofuje się razem ze starą gwardią! Słowa Wassermann potwierdzają wszystko
  4. Skandaliczny koniec Ziobry. Najwyższa Izba Kontroli: ŁAMAŁ PRAWO
ZAMIANA
Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!Czytaj dalej
Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News