Dramat Małgorzaty Wassermann. Nikt nie może jej pomóc

Dramat Małgorzaty Wassermann. Nikt nie może jej pomóc

Małgorzata Wassermann wciąż walczy o fotel prezydenta Krakowa. Choć pierwsza tura wyraźnie pokazała, że musi wiele nadrobić, dla własnego wizerunku i wiarygodności nie może się poddać. Jej sytuacja jednakże staje się coraz bardziej dramatyczna.

Małgorzata Wassermann od kilku miesięcy walczy o zdetronizowanie rządzącego Krakowem od szesnastu lat Jacka Majchrowskiego. Wynik pierwszej tury, choć doprowadził do drugiej, nie może być dla niej zadowalający. Majchrowski zdobył poparcie aż 45,84 proc. krakowian. Posłanka na Sejm VIII kadencji może liczyć na 31,88 proc. głosów. Niewiele wskazuje jednak, by mogła odrobić tak wielką przewagę swojego przeciwnika.

Przyszłość nie zapowiada się najlepiej, lecz na tym wstydem byłoby się poddać. Przewodniczącej sejmowej komisji ds. afery Amber Gold pozostaje walczyć dalej i cierpliwie czekać na następną turę.

Małgorzata Wassermann traci sporo do Majchrowskiego

Jakby tego było mało, sondaże przed drugą turą wyborów prezydenckich w Krakowie, patrząc z perspektywy Wassermann, nie napawają optymizmem. Nawet po prawdopodobnym otrzymaniu głosów od wyborców kandydatów, którzy z wyścigu już odpadli, brakuje jej sporo do doświadczonego samorządowca.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Według sondaży frekwencja wynieść ma sporo, bo 57 proc. Jacek Majchrowski ma liczyć na poparcie 55,8 proc. mieszkańców miasta. Małgorzata Wasserman będzie musiała zadowolić się natomiast poparciem na poziomie 38 proc. Posłance PiS trudno będzie więc odwrócić nastroje społeczeństwa. Niemniej musi spróbować, by wyjść z ewentualnej porażki z twarzą. Druga runda starcia z Majchrowskim już za dziesięć dni.

Wybory samorządowe 2018

Tegoroczne wybory samorządowe były szczególne. Odbyły się na nowych zasadach, a kandydaci na prezydentów miast i burmistrzów poszli do nich ze świadomością, że do zmiany przepisów rządzić będą mogli przez jedynie dwie kadencje. W skali kraju zwyciężył PiS, zdobywają ponad 30 proc. wszystkich oddanych głosów. Tradycyjnie jednak partia Jarosława Kaczyńskiego przegrała w dużych miasta. Najbardziej spektakularna porażka miała miejsce w Warszawie, gdzie pompowany przez Telewizję Polską i rząd Patryk Jaki przegrał w pierwszej turze. Rafał Trzaskowski, reprezentant Koalicji Obywatelskiej według nieoficjalnych sondaży zdobył ponad 54 proc. głosów, zaś w ostatecznych, oficjalnych wynikach - jeszcze więcej. Może już szykować się do przejęcia ratusza. Ostatecznych wyników wyborów w całej Polsce wciąż nie podano.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rząd PiS planuje prawdziwą rewolucję! Wyborcy będą bardzo zaskoczeni
  2. Dla córki Kaczyńskiej to mogła być trauma! Matka jest oburzona tym, co stało się w szkole
  3. Obrzydliwy atak na dziecko Patryka Jakiego. Granice chamstwa przekroczone
  4. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos
  5. PIES WYMIOTUJE PIANĄ I NIE WIESZ CO ROBIĆ? TO NIEKONIECZNIE JEST ZATRUCIE
źródło: natemat.pl Następny artykuł