Wassermann właśnie rozsadziła Polskę. Chodzi o Tuska

Wassermann właśnie rozsadziła Polskę. Chodzi o Tuska

Małgorzata Wassermann w ostatniej rozmowie z wPolsce.pl udzieliła odpowiedzi na ważne dla wszystkich Polaków pytania. Szefowa sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold opowiada o swoich wrażeniach z przeprowadzonych przesłuchań środowiskowych w sprawie Marcina P. Podjęła również decyzję w sprawie Donalda Tuska. 

- To, co ujawnione zostało i będzie ujawniane w przypadku skarbówki gdańskiej jest wręcz nie do uwierzenia. To sytuacja, w której grupa podmiotów funkcjonuje w urzędzie skarbowym, który nie jest w stanie wyegzekwować od tej grupy spółek ani deklaracji podatkowych, ani podatków, ani żadnych informacji. To są sytuacje, które normalnie się nie zdarzają. Spółki są zarejestrowane, a urząd bardzo często prosi, nie wzywa, a prosi Marcina P., by zapłacił podatek… Ten nie reaguje, a czasem odbiera telefon i mówi, że zrobi to za miesiąc lub dwa… I co? I urząd jest tym usatysfakcjonowany. Dopiero zaczynamy ujawniać skalę tego zjawiska, ona jest przerażająca - opowiada o swoich dotychczasowych doświadczeniach Wassermann.

Dodaje, że do całej sytuacji mogłoby nie dojść, gdyby na jaw wyszedł fakt karalności Marcina P. Wspomina, że "Marcin P. był jedynie słupem. Osobnym rozdziałem była jego działalność dot. OLT - to był już wyższy poziom, a ochrona była wtedy na najwyższym szczeblu, łącznie z centralnymi organami państwa"

Małgorzata Wassermann: Przesłuchanie Tuska już we wrześniu!

W rozmowie Wassermann wspomniała o możliwości przesłuchania Donalda Tuska. Wyznała, że w lipcu będą wyznaczać dokładny termin, jednak przesłuchanie wstępnie planowane jest na wrzesień lub początek października. Czy to początek końca kariery politycznej Tuska? Bez wątpienia przesłuchanie będzie wielką polityczną sensacją, którą żyły będą wszystkie media. Małgorzata Wassermann pod koniec wywiadu odniosła się do słów krytyki, jakoby nie mogła sprawować funkcji przewodniczącej komisji śledczej i w tym samym czasie kandydować na prezydenta Krakowa. Według niej rezygnacja jest nie do wyobrażenia, ponieważ tylko z pracy w Sejmie otrzymuje wynagrodzenie. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramatyczna akcja ratunkowa! Ciężarówka wjechała w pociąg. Są ofiary śmiertelne
  2. Macierewicz wykorzystał chorego Kaczyńskiego! Burza w PiS
  3. Ile Kaczyński czekał na operację kolana? Będziecie w szoku
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News