Małgorzata Wassermann dwoi się i troi przed finałem kampanii wyborczej. Posłanka na Sejm ubiega się o urząd prezydenta Krakowa, chcąc przełamać wieloletnie rządy Jacka Majchrowskiego. Wzorem Patryka Jakiego w Warszawie, zdobyła się na nietypową deklarację.

Małgorzata Wassermann w przedwyborczych sondażach ustępuje dziś Jackowi Majchrowskiemu. Z ostatniego sondażu dla „Gazety Wyborczej” wynika, że wystawiona przez PiS kandydatka zebrała tylko 26 proc. głosów respondentów, zaś Majchrowski 40 proc. W odróżnieniu od Warszawy, gdzie rywalizują praktycznie tylko Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki, w grodzie Kraka silną pozycję ma trzeci kandydat, Łukasz Gibała (ostatni sondaż daje mu 16 proc.).

Wyścig po prezydenturę. Małgorzata Wassermann obiecuje

Posłanka z Krakowa zdaje sobie sprawę, że na „ostatniej prostej” musi jeszcze silniej powalczyć o głos wyborców. W rozmowie z „Faktem” przyznała, że interesuje ją tylko zwycięstwo w wyborach, których stawką jest prezydentura w Krakowie.

Przewodnicząca sejmowej komisji badającej sprawę Amber Gold przekonuje, że nie miałaby problemu z rezygnacją z polityki krajowej. Tymczasem co niektórzy wieścili jej jeszcze wyższe urzędy, na czele z samym premierem!

– Bez żalu pożegnam też moje koleżanki i kolegów z PiS w Sejmie. Nie dlatego, że ich nie lubię – mam nadzieję, że będą ze mną współpracować. Nie jestem członkiem żadnej partii, ale identyfikuję się z PiS i nie mam z tym żadnego problemu – powiedziała Wassermann w rozmowie z „Faktem”.

Sama regularnie deklaruje, że nie jest członkiem żadnej partii politycznej, niechętnie zaś nawiązuje do poparcia, które udzielił jej PiS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jakim autem jeździ Wassermann? Samochody kandydatów na prezydentów polskich miast [ZDJĘCIA]

Pomysł Wassermann na Kraków

Zdaniem posłanki obecny prezydent „swoje zasługi i dobre momenty dla Krakowa ma już za sobą”

– Po tych 16 latach w mieście panuje paraliż komunikacyjny, chaos, no i królestwo deweloperów. Chciałabym, aby Kraków po 16 latach miał prezydenta z nową energią, dobrymi chęciami, a także ludzi z pomysłami – powiedziała w rozmowie z tabloidem.

Kandydatka popierana przez PiS chce przekonać krakowian innymi propozycjami na walkę ze smogiem. Kraków w końcu słynie z mocno zanieczyszczonego powietrza.

– To będzie jeden z moich najważniejszych programów – mam nadzieję – przyszłej prezydentury. Te działania, które były podejmowane do tej pory, nie dały tego efektu. Cieszę się, że rząd daje środki na walkę ze smogiem – to moja osobista satysfakcja. Chciałabym jednak, aby gminy ościenne też zaczęły walczyć o czyste powietrze, bo od współpracy z nimi wiele zależy. A nie wszystkie to robią – stwierdziła Wasserman.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katolicy wściekli na Wassermann! Nagrała kontrowersyjny film, konserwatyści w furii
  2. Meghan Markle jest W CIĄŻY! Dziecko przyjdzie na świat WIOSNĄ!
  3. To był pocałunek śmierci? Nietypowe „wsparcie” Morawieckiego dla Wassermann
  4. Chcesz, by twój pies żył długo? Musisz pamiętać o tych paru rzeczach

Bawią do łez! Najgorsze polskie plakaty wyborcze wszech czasów