Biskup uderza w Wassermann. To musiało boleć

Biskup uderza w Wassermann. To musiało boleć Źródło: Fot. Facebook / Małgorzata Wassermann

Małgorzata Wassermann to jedna z głównych kandydatek na urząd prezydenta miasta w Krakowie. Panią poseł popiera wiele ważnych osobistości politycznych, w tym sam prezes Jarosław Kaczyński, a także premier Mateusz Morawiecki. Co szokujące, zachowanie kobiety potępił... biskup! 

Małgorzata Wassermann przynależy do partii Prawo i Sprawiedliwość, która słynie z konserwatywnych poglądów oraz dużego poparcia wśród środowisk kościelnych. Co się więc stało, że pani poseł z PiS-u została poddana krytyce osoby o tak ważnej funkcji w Kościele? Okazało się, że kobieta zachowała się niegodnie.

Małgorzata Wassermann urządza sobie spotkania w Kościele

Posłanka PiS poskarżyła się ostatnio, że ośrodki podlegające urzędowi miasta, bądź też otrzymujące z niego pieniądze, nie chcą wynajmować jej sali na spotkania z wyborcami. Kobieta postanowiła więc urządzić sobie wiec wyborczy w Kościele. To bardzo nie spodobało się duchownym. Głos w sprawie zabrał sam biskup Tadeusz Paciorek: -  Nie powinna tego robić. Jest wiele innych miejsc, w których może spotykać się z wyborcami. Kościół nie jest odpowiednim miejscem na wiec (...) Pani Wassermann nie powinna nadużywać zaufania kościoła –skomentował duchowny. Biskup odniósł się do rzekomego problemu z wynajęciem sali przez panią poseł z PiS-u: - Nie sądzę, żeby przedstawiciele partii rządzącej naprawdę mieli z tym problem - odrzekł surowo. Swoimi odczuciami odnośnie politycznych spotkań w Kościele wyraził również ksiądz Grzegorz Kramer, zamieszczając na swoim profilu na Instagramie wpis o następującej treści: - Ile na takim spotkaniu w kaplicy się zdobędzie głosów? 100? A ile przybędzie strat nie do odrobienia? Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie, na serio nie rozumiem. Możecie to jakoś wytłumaczyć? - skomentował sytuację.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiS ma na swoim koncie więcej grzechów

Tadeusz Paciorek wypowiedział się również w kwestii całego Prawa i Sprawiedliwości. Według niego rządzący politycy zachowują się niegodnie i zdecydowanie brakuje im miłosierdzia do drugiego bliźniego: -  Nie życzę żadnemu z członków partii rządzącej, żeby stał się uchodźcą i był tak traktowany w potrzebie, jak oni traktują uchodźców. Wychodzi brak sumienia i brak miłości do bliźniego. To zachowanie wbrew chrześcijaństwu i wbrew człowieczeństwu - ocenił biskup Paciorek.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rozbierane zdjęcia córki legendarnej polskiej piosenkarki w sieci. Co na to mama?
  2. Szokujący upadek PiS przed wyborami! Wstrząsające doniesienia o Kaczyńskim 
  3. Sławomir i Martyniuk odchodzą w odstawkę. Teraz on jest królem disco polo! 25 minut temu
  4. Ile zarabia Małgorzata Kożuchowska? Najlepiej opłacana aktorka w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News