Wassermann naubliżała posłom! Uderzyła w czuły punkt

Wassermann naubliżała posłom! Uderzyła w czuły punkt

Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold, ma obecnie bardzo dużo pracy. Prócz przeglądania setek stron akt, którymi musi się zajmować, aktywnie prowadzi kampanię wyborczą  w wyborach samorządowych na prezydenta Krakowa. Z racji tego udziela sporo wywiadów. Teraz naubliżała posłom i uderzyła w ich czuły punkt.

Rozmowa z PolskieRadio.pl początkowo nie szokowała, a jedynie informowała o bieżących sprawach, którymi zajmuje się Małgorzata Wassermann. Opowiadała o swojej pracy w komisji śledczej ds. Amber Gold oraz o badanych ostatnio wątkach i przesłuchiwaniu świadków. Coraz ciekawsze odpowiedzi dotyczyły nadchodzących wyborów samorządowych. Małgorzata Wassermann postanowiła nie oszczędzać politykom krytyki.

Małgorzata Wassermann - "Obłuda płynie z ust opozycji!"

- W jednym z wywiadów padło stwierdzenie, że bardzo wiele rzeczy nie podoba się Pani w polityce. Co konkretnie? - spytał z zainteresowaniem dziennikarz. - W ciągu trzech lat bycia posłanką nic mnie tak nie poruszyło, jak obłuda, która płynie z ust opozycji. Przoduje w tym Platforma Obywatelska. Nie ma takiego odwrócenia problemu do góry nogami, jakiego nie wykorzysta na potrzeby bieżącej polityki to ugrupowanie. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich posłów PO. - opowiedziała Małgorzata Wassermann, czym zszokowała wszystkich. Nikt nie spodziewał się tak bezpośredniej, publicznej krytyki polityków sejmowej opozycji. Co ciekawe, posłanka PiS nie chce mówić o zarzutach wobec swoich partyjnych kolegów. Dziennikarz wprost spytał ją o przykłady obłudy i zakłamania polityków PiS. - Nie spotkałam się w mojej partii z tym, żeby ktoś tak cynicznie kłamał. Ale nie chcę oceniać poszczególnych osób. Uważam, że mój komentarz nie jest potrzebny na każdy temat. Wolę się wypowiadać, na tematy, na których się znam. Natomiast jest część takich posłów, z każdej partii, zabierających głos w każdej sprawie - odpowiedziała wymijająco posłanka.

Po tej wypowiedzi posłowie nie wybaczą Wassermann!

Zapytana przez dziennikarza o rozczarowanie polityką, Wassermann ponownie udziela wyczerpującej odpowiedzi. - Może nie tyle rozczarowana, bo zdaję sobie sprawę z tego, że tu się toczy ciężka walka o kształt naszego kraju, o bycie niemarginalizowanym w Europie. Ale trudno rozmawia się z ludźmi, którzy nie mają argumentów i mówią ciągle "ty kłamiesz". Kiedyś analizowałam program ze swoim udziałem - a rzadko to robię - w którym mój rozmówca kilkanaście razy mówił w ciągu programu "kłamiecie, kłamiecie, kłamiecie". Nie był w stanie podać żadnego argumentu. - odpowiada kandydatka na prezydenta Krakowa. Ciekawe jest również to, że kiedy publicznie obrażany jest którykolwiek poseł partii rządzącej, od razu sprawą interesuje się Komisja Etyki Poselskiej. Czy wyjątkowo obraźliwe słowa Wassermann ujdą w niepamięć, czy zostanie ukarana? Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński ZNOWU w szpitalu! Prezes PiS PILNIE operowany!
  2. Andrzej Duda nie daje już rady! Panika w Pałacu Prezydenckim
  3. O tym Polaku mówi dziś cały świat! I nie ma się czemu dziwić
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News