Małgorzata Wassermann ma powody, żeby się bać! "To będzie masakra"

Małgorzata Wassermann ma powody, żeby się bać! "To będzie masakra"

Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold, ma ogromne powody do niepokoju. Już niebawem ma przesłuchać Donalda Tuska. Zdaniem Sławomira Neumana przesłuchanie przed komisją będzie masakrą dla kandydatki na urząd prezydenta Krakowa.

Małgorzata Wassermann podzieliła się z mediami opinią, że ma nadzieję, iż Donald Tusk nie stchórzy i przybędzie na przesłuchanie komisji ds. Amber Gold jeśli zostanie wezwany. W obronie byłego premiera stanął Sławomir Neuman z Platformy Obywatelskiej. W jego ocenie Tusk mógłby stanąć przed komisją nawet jutro, tylko to mogłoby odbić się negatywnie na jej staraniach o prezydenturę w Krakowie. W ocenie posła Małgorzata Wassermann zostałaby wręcz zmieciona w bezpośrednim starciu z Donaldem Tuskiem.

Małgorzata Wassermann "podjęła mądrą decyzję"

W ocenie Neumana, decyzja o przesunięciu przesłuchania Donalda Tuska jest słuszna. Jego zdaniem kobieta zostałaby wręcz zmasakrowana, gdyż Tusk to "zupełnie inna liga". Na skutek masakry, jakiej miałaby paść ofiarą, mieszkańcy Krakowa nie chcieliby głosować na taką kandydatkę. To zaś oznaczałoby przegraną w wyborach. Zdaniem Neumana wszystko, co szefowa komisji ma do przedstawienia, to naciągane fakty, teorie które nie mają żadnego oparcia w aktach, dokumentach ani dowodach. Dodaje, że trudno by jej było zbudować narrację w oparciu o hejty oraz plotki, gdy przeciwnik w zanadrzu ma silne argumenty oraz dowody. Podkreśla, że to starcie byłoby skazane na porażkę.

Przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją

Małgorzata Wassermann początkowo wezwała Donalda Tuska na przesłuchanie na 2 października. Następnie jednak zmieniła zdanie i wyznaczyła datę przesłuchania na 5 listopada. Motywowała to zarzutami o to, że chciała swoją kampanię wyborczą prowadzić m.in. w komisji ds. Amber Gold. Od momentu ujawnienia informacji o zmianie daty trwają dyskusje między komisją a Romanem Giertychem, który reprezentuje Donalda Tuska. Adwokat i były polityk podkreśla, że data 5 listopada nie została uwzględniona w kalendarzu Przewodniczącego Rady Europejskiej i nie może on przybyć tego dnia do Warszawy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polsat się z tego nie wytłumaczy! Ujawniono umowy resortu Gowina
  2. Będzie dymisja w rządzie PiS! Morawiecki wściekły na ministra
  3. Katarzyna Dowbor zmieniła jej życie. Trudno powstrzymać łzy
Następny artykuł