Trzęsienie ziemi! Małgorzata Wassermann będzie marszałkiem Sejmu, Kuchciński na wylocie

Trzęsienie ziemi! Małgorzata Wassermann będzie marszałkiem Sejmu, Kuchciński na wylocie

Szykują się szokujące zmiany w szeregach obecnie rządzącego obozu prawicowego. Małgorzata Wassermann umacnia swoją pozycję. Według doniesień dziennika "Rzeczpospolita" obecna przewodnicząca komisji ds. Amber Gold ma zostać marszałkiem Sejmu.

Małgorzata Wassermann jest kandydatką PiS na prezydenta Krakowa. Niebawem ma zakończyć prace prowadzona przez nią komisja śledcza ds. Amber Gold. Wówczas właśnie powinna rozpoczynać się formalna kampania wyborcza, w której głównym oponentem Wassermann jest rządzący już 4 kadencję Jacek Majchrowski. Sondaże nie dają przewodniczącej komisji ds. Amber Gold zbyt dużych szans. Nawet jeśli Małgorzata Wassermann weszłaby do drugiej tury, to w niej najprawdopodobniej przegrałaby z urzędującym włodarzem miasta. Wówczas rozpatrywany jest scenariusz, w którym Wassermann objęłaby stanowisko marszałka Sejmu.

Małgorzata Wassermann marszałkiem Sejmu

Wszystko powiązane jest ścisłą siecią związków przyczynowo-skutkowych. Najpierw muszą minąć wybory samorządowe. Jeśli one dla Wassermann zakończą się przegraną w Krakowie, zajmie ona miejsce Marka Kuchcińskiego. Marek Kuchciński, często krytykowany za swój sposób prowadzenia obrad, ma stracić swoje stanowisko. W zamian już w czerwcu 2019 roku ma wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wszystko jednak zależy od wyborów parlamentarnych, które mają się odbyć jeszcze w październiku tego roku. Jeśli sprawy przyjmą właśnie taki obrót, Małgorzata Wassermann będzie miała realnie ogromną władzę w swoim ręku. Formalnie marszałek Sejmu jedynie prowadzi obrady i zarządza Sejmem. W sytuacji opróżnienia się fotela prezydenta, przejmuje jego obowiązki do czasu przyspieszonych wyborów. Realnie jednak władza marszałka jest gigantyczna. To on decyduje o tym, jakie ustawy będą procedowane w Sejmie i jeśli tylko chce, może definitywnie zamrozić dowolny akt prawny. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Sejm się poddał. Nagła decyzja o wycofaniu się z kontrowersyjnego zakupu
  2. Totalne zaskoczenie! Krzysztof Jackowski powiedział kto wygra wybory w Polsce
  3. PiS wściekłe na"FAKT". Nie podarują im tego
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News