To koniec marzeń Wassermann. Tragedia, nikt już jej nie pomoże

To koniec marzeń Wassermann. Tragedia, nikt już jej nie pomoże Źródło: fot. screenshot/TVP Parlament

Małgorzata Wassermann jest posłanką PiS oraz przewodniczącą komisji śledczej ds. Amber Gold. Wśród wszystkich polityków partii rządzącej sprawia wrażenie najtwardszej. Niespodziewanie jak grom z jasnego nieba uderzyła w nią tragedia.

Małgorzata Wassermann jest niezwykle twarda i ostra w swojej pracy na czele komisji ds. Amber Gold. Wydaje się, że nic nie potrafi jej poruszyć. Z pewnością jednak te informacje okazały się dla niej dramatyczne. Od niedawna wiadomo bowiem, że posłanka PiS ma startować w wyborach samorządowych, w których zetrze się z Jackiem Majchrowskim w wyścigu do fotela prezydenta Krakowa. Majchrowski na prezydenturze miasta "zjadł zęby", pełni bowiem tę funkcję już od 2002 roku.

Małgorzata Wassermann w tragicznej sytuacji przed wyborami

Wybory samorządowe mają odbyć się w październiku 2018 roku. Już teraz pojawiło się badanie preferencji wyborczych mieszkańców Krakowa. Nie wróżą one nic dobrego przewodniczącej komisji ds. Amber Gold.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: Zdymisjonowana minister walczy o życie. Śmiertelna diagnoza spadła jak grom z nieba

Wynika z nich bowiem, że w pierwszej turze na Wassermann zagłosować chce jedynie 28,2% wyborców. Jacek Majchrowski ma ponad 10 pkt. proc. przewagi z wynikiem 40,1% poparcia. Już teraz można zatem podejrzewać, że właśnie tych dwoje spotka się w drugiej turze wyborów. Tam jednak także marzenia posłanki PiS są niszczone przez krakowian. Gdyby w drugiej turze Małgorzata Wasserman spotkała się z Jackiem Majchrowskim - on może liczyć na 56,1% głosów, zaś posłanka PiS jedynie na 43,9%.

Prawdziwy cios

Z pewnością takie wieści dla "żelaznej" przewodniczącej komisji śledczej są poważnym ciosem. Na dodatek wiele wskazuje na to, że tego trendu nie da się odwrócić i nawet PiS nie wesprze swojej kandydatki. Tym bardziej że pojawiają się sugestie, że swoimi pomysłami na reformę miasta zniechęca ona do siebie polityków PiS. Chwali niektóre rozwiązania poprzedniego prezydenta oraz zapowiada, że nie będzie dążyć do postawienia pomnika smoleńskiego w Krakowie. - Na pewno jako córka Zbigniewa Wassermanna, jako osoba zainteresowana, o taki pomnik występować nie będę. Jako prezydent miasta też nie - jednoznacznie zapowiedziała Małgorzata Wassermann w rozmowie z TOK FM. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Zaczęło się od skurczu łydki. Nie żyje legendarny gwiazdor Wisły Kraków
  2. Krakus na prezydenta Warszawy?! Internauci SZYDZĄ z kandydatury Trzaskowskiego [ZDJĘCIA]
  3. Kraków: Szaleniec strzelał do ludzi, po samochodzie zostały zgliszcza
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News