Wassermann jest niedouczona?! Słynny polityk ujawnia jej brak kompetencji

Wassermann jest niedouczona?! Słynny polityk ujawnia jej brak kompetencji Źródło: Fot. YouTube/ Radio Kraków

Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS na prezydenta Krakowa została ostro skrytykowana przez Romana Giertycha. Dawny polityk zarzucił szefowej sejmowej ds. Amber Gold, że jest niedouczona. Chodzi o sprawę przesłuchania Donalda Tuska.

Małgorzata Wassermann weszła do wielkiej polityki wraz ze zwycięstwem Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych 2015 roku. Już w następnym roku powierzono jej kierowanie komisją sejmową ds. afery Amber Gold. Zadaniem komisji jest dogłębne zbadanie sprawy i wskazanie współwinnych ogromnego przekrętu, które miał dopuścić się Marcin P., założyciel przedsiębiorstwa i skazany już wcześniej oszust. Nieoficjalnie kieruje się chęcią udowodnienia hipotezy, jakoby rząd Platformy Obywatelskiej z premierem włącznie maczał place w aferze.

Powiązania sięgają dalej niż do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a przesłuchiwani byli funkcjonariusze istotnych służb i politycy. Niedługo na pytania Wassermann odpowiedzieć ma sam Donald Tusk. Jest jednak pewien mały problem.

Tusk odpowie przed komisją ds. Amber Gold

Przewodniczący Rady Europejskiej ma być drugim Tuskiem, po Michale Tusku, który stawi się w Warszawie na posiedzeniu Komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. Trzeba przypomnieć tutaj, że już wcześniej były premier gościł w Warszawie z powodu przesłuchania. Było to 23 kwietnia, kiedy odpowiadał przed sądem w procesie Tomasza Arabskiego ws. nieprawidłowości podczas organizacji wylotu Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Teraz jednak chodzi o Amber Gold, a sprawa przybiera coraz bardziej groteskowe oblicze. Małgorzata Wassermann bowiem oskarżyła Tuska o uciekanie od wezwania i korzystanie przy tym z pomocy Angeli Merkel. Nie długo trzeba było czekać na odpowiedź adwokata szefa RE. - Jednak jeśli świadek ma wezwanie, jest wezwany 2 września, czyli dwa miesiące temu, i nadal - na dzień 2 listopada - nie jest w stanie udzielić odpowiedzi, czy ma jakąś kolizję, czy zgodnie z przepisami stawi się, to pokazuje to, jaki stosunek do instytucji państwowych ma Donald Tusk. Z jednej strony jest kompletnie niepoważny, a z drugiej kompletnie ignoruje koszty po stronie państwa polskiego. Przez Tuska ponieśliśmy już bardzo dużo kosztów, ale jak widać, przez sześć lat nie wyciągnął żadnych wniosków i dalej uważa, że Polska może funkcjonować tak, jak za jego czasów - powiedziała m.in. posłanka PiS.

Małgorzata Wassermann nie wie, co mówi?

Roman Giertych, pełnomocnik Donalda Tuska postanowił odpowiedzieć na te zarzuty w imieniu swojego klienta. Dawny minister edukacji narodowej mocno uderzył w Wassermann, zarzucając jej brak odpowiedniej wiedzy w zakresie prawa. - Gdyby Pani przewodnicząca Wassermann przeczytała Kodeks postępowania karnego, wiedziałaby, że nie ma czegoś takiego, jak obowiązek potwierdzania obecności świadka na posiedzeniu komisji. To czy pan przewodniczący Tusk będzie obecny, zależne jest od jego kalendarza. W sytuacji, gdy pani Wassermann wysłała wezwanie na przesłuchanie nie ustalając terminu, nie ma w KPK formuł potwierdzania obecności. Termin przesłuchania Pana przewodniczącego był określony na 2 października i ustalony pomiędzy stronami. Kiedy pani przewodnicząca odwołała tamto posiedzenie, a następnie nie zaakceptowała innego terminu zaproponowanego przez komisję (23 października – red.), zgodnie z KPK nie ma procedury potwierdzania obecności świadka na posiedzeniu - powiedział w rozmowie z Onetem Giertych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Afera w TVP na żywo! Ksiądz szokująco o zachęcaniu dzieci do pracy w burdelach
  2. Andrzej Duda poniżony na oczach całej Polski! Prezes PiS nie miał litości
  3. Merkel w Warszawie powiedziała politykom PiS prawdę w oczy. Aż zaniemówili
  4. Znaki zodiaku i ich weekendowe zwyczaje. Cała prawda
  5. SĄD PODJĄŁ SKANDALICZNĄ DECYZJĘ. ZWIERZĘTA ŻYŁY W ODCHODACH, WRÓCĄ DO KATA
źródło: natemat.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News