Spektakularna klęska PiS. Czy Kaczyński się pomylił, stawiając na Wassermann?

Spektakularna klęska PiS. Czy Kaczyński się pomylił, stawiając na Wassermann?

Małgorzata Wassermann przez zwolenników PiS nazywana jest lwicą, ze względu na jej silny charakter. Jarosław Kaczyński obdarzył ją bardzo dużym zaufaniem, wyznaczając na przewodniczącą komisji ds. Amber Gold. Niestety według wielu był to z jego strony ogromny błąd.

Małgorzata Wassermann bardzo poważnie podchodzi do swojej roli przewodniczącej komisji ds. Amber Gold. Przez to jej wypowiedzi są bardzo często przepełnione dużą dawką emocji, wiele osób mówi wręcz, że Wasserman w swoich wypowiedziach atakuje przesłuchiwanych. Dla wielu jest ona osobą, której nie da się przegadać i to właśnie ona będzie dyktowała to, jak będą wyglądać posiedzenia. Niestety jej zwolennicy bardzo się pomylili, ponieważ trafiła na godnego przeciwnika.

Małgorzata Wassermann pokonana. Kaczyński się pomylił?

18 lipca przed komisją stanął Jacek Rostowski, który był ministrem finansów i wicepremierem rządu PO-PSL. Od samego początku było widać, że pomiędzy nim i Wassermann dojdzie do starcia i nie trzeba było długo na to czekać. Rostowski już na samym początku zaczął od porównania obecnego rządu do poprzedniego w kwestii konstytucji i priorytetów działania. Wasserman oczywiście nie mogła pozostawić tego bez komentarza. Od tego momentu całe przesłuchanie posypało się niczym lawina, która z każdą chwilą nabierała rozpędu. Rostowski bardzo szybko narzucił swój własny tok przesłuchania, ripostując wszystkie docinki ze strony Wassermann oraz ewidentnie zniweczył jej plan. To wszystko działało na przewodniczącą niczym czerwona płachta na byka. Małgorzata Wassermann miała być groźną i bezwzględną przewodniczącą, która wytknie poprzedniej władzy wszystkie błędy, które doprowadziły do afery. Niestety absolutnie nie udźwignęła konfrontacji z Rostowskim. Wielu zwolenników PiS widząc jej klęskę, obawia się o to, co się stanie, gdy naprzeciwko Wassermann stanie Donald Tusk, który według internautów bije o głowę Rostowskiego. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. źródło: crowdmedia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News