Małgorzata Rozenek straciła cierpliwość. Publicznie oskarża PiS o problemy 3 mln Polaków

Małgorzata Rozenek straciła cierpliwość. Publicznie oskarża PiS o problemy 3 mln Polaków Źródło: Screen/ Instagram/ @m_rozenek

Małgorzata Rozenek udzieliła szczerego wywiadu, w którym w mocnych słowach wypowiedziała się na temat poważnego problemu, z którym zmagają się nawet 3 miliony Polaków. Gwiazda nie ma wątpliwości, że dużo winy ponosi za to rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Małgorzata Rozenek pojawiła się na okładce najnowszego numeru Newsweeka. Głównym tematem rozmowy jest pewien poważny problem, który dotyka nawet 3 miliony osób w Polsce. Chodzi o bezpłodność. Zdaniem celebrytki bardzo dużo winy związanej z tą drażliwą kwestią ponosi rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Małgorzata Rozenek wspiera in vitro. Sama skorzystała z tej metody

Małgorzata Rozenek została do tej rozmowy zaproszona nieprzypadkowo. Gwiazda sama skorzystała z metody zapłodnienia in vitro. Dzięki temu jest teraz szczęśliwą mamą dwóch synów - Stasia i Tadzia, którzy narodzili się właśnie dzięki in vitro. Celebrytka jest wielką zwolenniczką tej metody i nie rozumie negatywnych głosów, które w ostatnich latach pojawiają się coraz częściej. Ma to związek z tym, że rząd nie ukrywa, iż z powodów religijnych i ideologicznych jest przeciwny sztucznemu zapłodnieniu.

Rozenek jest autorką książki "In vitro. Rozmowy intymne". Publikacja okazała się bestsellerem, a z samej gwiazdy uczyniła ambasadorkę tej metody. Teraz celebrytka zabrała głos na łamach Newsweeka, gdzie krytykuje postawę Prawa i Sprawiedliwości. To działania rządu jej zdaniem sprawiają, że wiele milionów Polaków nie może skorzystać z tej metody, przez co być może nigdy nie doczekają się potomstwa.

Małgorzata Rozenek stanowczo. "Państwo nie dostrzega cierpienia obywateli"

Małgorzata Rozenek zachęca do lektury wywiadu w Newsweeku także na swoim Instagramie. Gwiazda opublikowała zdjęcie okładki pisma i długi post, w którym podkreśla, że nie rozumie podejścia rządzących do metody sztucznego zapłodnienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Celebrytka podkreśla, że nie chodzi już tylko o brak wsparcia dla niepłodnych Polaków, dla "3 milionów ludzi, którzy bez pomocy lekarzy nigdy nie zostaną rodzicami". Nie może też zrozumieć, dlaczego państwo lekceważąco podchodzi do dzieci narodzonych dzięki sztucznemu zapłodnieniu.

- W niezwykle szczerej rozmowie z Renatą Kim staramy się zrozumieć dlaczego Państwo nie dostrzega cierpienia tak wielu swoich obywateli. Dlaczego neguje wartość życia ponad 8 mln ludzi na całym świecie? 8 milionów ludzi, którzy urodzili się dzięki metodzie In Vitro - pisze Małgorzata Rozenek w poście.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel policji ws. poszukiwania 39-latka, którym nieoficjalnie jest Piotr Woźniak-Starak, mąż gwiazdy TVN!

2. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady

Wyraziła też nadzieję, że takie wywiady będą miały moc sprawczą, szczególnie, że Polska jest krajem, w którym - według podanych przez nią statystyk - metodę in vitro popiera 80% obywateli.

Źródło: Screen/ Instagram/ @m_rozenek

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej TOKSYCZNE połączenia znaków zodiaku! Te pary NIGDY nie będą ze sobą szczęśliwe
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Ksiądz prawie zemdlał ze wstydu
  3. Tak wyglądało ostatnie pożegnanie Anny Przybylskiej z dziećmi. Mamy serca rozbite na kawałeczki
  4. Koszmarny wypadek na Mazurach. Nieoficjalne: Mąż Agnieszki Szulim ofiarą
  5. Kim jest Piotr Woźniak-Starak, mąż Agnieszki Woźniak-Starak? Media donoszą o jego wypadku

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News