Rozenek nie jest w stanie się z tym pogodzić.
Mateusz Wysokiński - 7 Lipca 2019

Rozenek nie jest w stanie się z tym pogodzić. "Z Kościołem jest mi nie po drodze"

Małgorzata Rozenek zabrała głos w wyjątkowo kontrowersyjnej kwestii. "Perfekcyjna Pani Domu" odniosła się do polityki organizacji Kościoła Katolickiego, a jej słowa nie pozostawiają żadnych wątpliwości - nie jest w stanie pogodzić się z niektórymi kwestiami. Wszystko przez jej prywatne doświadczenia z hierarchami.

Małgorzata Rozenek, mimo że jest gwiazdą TVN, kilka razy aktywnie uczestniczyła w polskim życiu publicznym. Żona Radosława Majdana znana jest z udzielania się w akcjach społecznych i charytatywnych, a także podejmowania tematu refundacji in-vitro. Tym razem gwiazda telewizji zdecydowała się na niespodziewany komentarz w sprawie organizacji Kościoła katolickiego, przyznając, że nie jest jej po drodze z instytucją, która jej zdaniem jest bardzo ograniczająca i kurczowo trzyma się swojej ideologii. Wszystko spowodowane jest doświadczeniami, które przeżyła kiedyś celebrytka.

Małgorzata Rozenek przeciwko Kościołowi. Gwiazda opowiada o swoim stosunku do organizacji

Mimo że Kościół katolicki cieszy się wielką powagą w Polsce, to jego ideologia jest zdaniem Rozenek niesprawiedliwa, szczególnie względem indywidualnych przypadków. Sama żona Radosława Majdana mówi, że kilkukrotnie była pokrzywdzona przez hierarchów, którzy zarzucali jej ciąże z metody in-virto, choć dla niej była to jedyna szansa na zostanie mamą.

Grzegorz MarkowskiDzisiaj po słowach Markowskiego na wizji DDTVN nagle zrobiło się przykro. W obecności córki przekazał smutną wiadomośćCzytaj dalej

- Kościół zmaga się z ogromnymi problemami. Ma bardzo wiele poważnych problemów, nad którymi musi się pochylić. Znajduje się w ogromnym kryzysie, największym od dłuższego czasu. Jestem w stanie zrozumieć, że hierarchowie nie mają teraz czasu na to, żeby jeszcze pochylać się nad tematem in vitro. […] Nie mam wątpliwości, że w przyszłości Kościół Katolicki zaakceptuje tę metodę zachodzenia w ciążę, tak jak zaakceptował przeszczepy i transfuzje krwi, które kiedyś budziły takie kontrowersje, jak teraz in vitro - twierdzi zdecydowanie Rozenek.

Zenek MartyniukCzy Zenek Martyniuk kończył szkołę muzyczną? Niesamowite fakty z życia muzykaCzytaj dalej

Kościół prześladuje mniejszości?

Zdaniem gwiazdy, organizacja Kościelna wraz z rządem, nie mogą się pogodzić także, z tym że w Polsce żyją także ateiści i ludzie innych wyznań, a także mniejszości seksualne. Jest przekonana, że to bardzo poważny problem, z którym nie można się pogodzić.

- Myślę, że nie powinniśmy ograniczać stosowania technik medycznych pod hierarchów kościelnych. Pamiętajmy, że mamy rozdział kościoła od państwa. Ten rozdział nam jest konstytucyjnie zapewniony. Nie może być tak, że osoba niewierząca nie ma dostępu do jakiejś techniki, bo takie jest stanowisko kościoła. Żeby kościół zachował swoją bardzo ważną rolę, musi stać się apolityczny. A mam z Kościołem nie po drodze od dłuższego czasu. Nie akceptuję stanowiska kościoła w sprawie in vitro. Uważam, że jest niesprawiedliwe i krzywdzące. Nie akceptuję stanowiska kościoła w stosunku do środowisk LGBT. Uważam, że jest niezwykle krzywdzące i jest zaprzeczeniem chrystusowej miłości - stwierdziła żona Radosława Majdana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. Zenek Martyniuk mieszka w niewyobrażalnych luksusach. Rezydencja króla disco to prawdziwy pałac (FOTO)
  4. Żona mistera Polski Rafała Maślaka załamała się na weselu. To co powiedziała mężowi rozrywa serca
  5. Jackowski przy nim jest "amatorem". Nagły huk w domu, tylko szósty zmysł ocalił mu życie
  6. Lepiej, żeby Rozenek nigdy tego nie zobaczyła. Doda ośmieszyła jej partnera tak, że ze wstydu zapadnie się pod ziemię

NowotwórTe choroby są gorsze od raka. Zaczynają się niepozornie, a mogą zabićCzytaj dalej

Źródło: Viva

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News