Unikała mediów jak ognia. Oto prezes spółki Srebrna

Unikała mediów jak ognia. Oto prezes spółki Srebrna

Małgorzata Maria Kujda, prezes zarządu spółki Srebrna, unika mediów jak ognia. Nie milkną kontrowersje wokół transakcji do której przymierzała się spółka powiązana z Jarosławem Kaczyńskim.

Małgorzata Maria Kujda, szefuje spółce Srebrna, powiązanej blisko z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Dziś Jarosław Kaczyński stanął w ogniu medialnej krytyki.

Kim jest Małgorzata Maria Kujda? Prezeska Srebrnej unika mediów jak ognia

W imieniu Srebrnej miał zapewnić austriackiego inwestora, że można już inwestować w planowany przez spółkę 190-metrowy wieżowiec, który byłby symbolem biznesowym symbolem sukcesu polityków PiS. Dziś przekaz "Gazety Wyborczej" jest jasny - austriacki inwestor Gerald Birgfellner przedwcześnie rozpoczął inwestycję, którą obiecał mu w imieniu Srebrnej Kaczyński. Choć to Kaczyński jest dziś bohaterem wszystkich artykułów i nagłówków, oddzielną uwagę należy zwrócić na prezeskę Srebrnej. To ona odpowiada prawnie za najważniejsze decyzje inwestycyjne spółki, z którą Kaczyński jest powiązany od lat 90. XX wieku. Małgorzata Kujda do tej pory stroniła od mediów. Wypatrzona przez dziennikarkę "Wyborczej" nie odpowiedziała na kluczowe pytania - o przyszłość inwestycji w wieżowiec i sposób finansowania. "Wyborcza" przypomina jej sylwetkę. Jest ona żoną prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, który współfinansuje wiele inwestycji środowiskowych. Kazimierz Kujda ma być jednym z bliższych współpracowników prezesa PiS i... byłym prezesem Srebrnej. Przekazanie sterów żonie jedynie pokazuje, że sprawami tej spółki Kaczyński obdarza najbardziej zaufanych. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Srebrna milczy w sprawie afery

Z taśmy Kaczyńskiego wynika, że Kujda już szykowała się nawet na otwarcie konta, na które Srebrna miała przelać pieniądze uzyskane z kredytu na poczet inwestycji w wieżowiec. - Jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję - odpowiedziała prezeska Srebrnej dziennikarce gazety dopytywana o szczegóły. Mało prawdopodobne, by ktokolwiek z szefostwa Srebrnej był chętny opowiedzieć publicznie o planach spółki. Sprawa pozostaje rozwojowa, a spółka i jej osoby, wnikliwie prześwietlane przez polityków. - Spółka jest kierowana przez ludzi zajmujących się managementem, a nie polityką - mówił swego czasu "Wyborczej" Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.ZOBACZ TAKŻE:
  1. KOSZMAR! Edyta Górniak została zgwałcona
  2. Barbara Kurdej-Szatan poważnie chora. Wyniki badań są bardzo złe
  3. Pekao w centrum afery taśmowej Kaczyńskiego. Jest zaskakująca odpowiedź banku
  4. Oficjalne stanowisko PiS: „Wyborcza wystawiła Kaczyńskiemu laurkę”
  5. Największy mit nt. Kaczyńskiego obalony? Opozycja nie będzie zadowolona
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News