Małgorzata Manowska
wikipedia
Oktawian Góral - 26 Maja 2020

Małgorzata Manowska zaprzysiężona na I Prezes Sądu Najwyższego

Dziś rano w Pałacu Prezydenckim przy warszawskim Krakowskim Przedmieściu, odbyła się uroczysta ceremonia zaprzysiężenia nowego I Prezesa Sądu Najwyższego. Do pełnienia tej funkcji została powołana Małgorzata Manowska. Prezydent przyjął także ślubowanie od Michałowa Laskowskiego, któremu Duda powierzył stanowisko Prezesa Izby Karnej SN.

Małgorzata Mankowska została wskazana przez Prezydenta na stanowisko I Prezes SN jeszcze wczoraj, a poinformował o tym Błażej Spychalski, rzecznik Andrzeja Dudy. Zgodnie z Konstytucją, prezydent wskazuje I Prezesa SN spośród kandydatów zaproponowanych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego. Sędziowie także głosują między kandydatami. Małgorzata Mankowska zajęła II miejsce wśród sędziów, uzyskując 25 głosów.

Anna Lewandowska z dziećmiAnna Lewandowska publikuje zdjęcie z dzieciństwa. Zachwycała od małegoCzytaj dalej

Prezydent Andrzej Duda zaprzysiężył dzisiaj także Michała Laskowskiego na Prezesa Izby Karnej SN. Wybrany sędzia, jeszcze do niedawna był rzecznikiem prasowym Sądu Najwyższego. Według Konstytucji kierującego Izbą Karną wybiera prezydent spośród 3 kandydatów przedstawionych przez sędziów tejże Izby.

Manowska: "Dołożę starań by Sąd Najwyższy był ostoją niezależności"

Po odebraniu nominacji z rąk Andrzeja Dudy, nowi sędziowie od razu ruszyli na Plac Krasińskich, do gmachu Sądu Najwyższego. Tam Małgorzata Manowska udzieliła wywiadu: "Bardzo się cieszę, że całe swoje długoletnie doświadczenie - i sędziowskie, i akademickie - będę mogła poświęcić dla służby Sądowi Najwyższemu oraz dla jego pracowników. Bo zapomina się bardzo często, że Sąd Najwyższy to nie tylko państwo sędziowie, ale to również jego pracownicy, których może na co dzień tak nie widać, ale bez nich wymiar sprawiedliwości i Sąd Najwyższy by nie funkcjonował" powiedziała dziennikarzom nowa I Prezes Sądu Najwyższego.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

horoskop miłosny okropni partnerzyLepiej unikać 4 znaków zodiaku, są okropnymi partnerami. Z jednym nikt nie wytrzyma dłużej niż miesiącCzytaj dalej

Małgorzata Manowska jest ekspertem od prawa cywilnego, była wiceministrem sprawiedliwości, a także wykładała w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. W poniedziałek została wskazana przez Andrzeja Dudę na piastowanie stanowiska Prezesa Sądu Najwyższego.

Dzisiaj grzeje:

Dzisiaj grzeje:

1. Kancelaria Prezydenta przekazała smutne wiadomości. Nie żyje Krystyna Barchańska

2. Krzysztof Jackowski zdradził, co czeka Polaków w najbliższych miesiącach. Niestety, nie ma dla nas dobrych wiadomości

TVN24 ujawnia, że w momencie gdy Manowska była wiceministrem sprawiedliwości, taką samą funkcję pełnił Andrzej Duda. Ich zwierzchnikami był Zbigniew Ziobro, obecnie Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny. Podczas przesłuchania przed KRS, nowo wybrana Prezes nie wyrzekła się tych znajomości. Podkreśliła jednak, że "przez kilkanaście lat późniejszego orzekania nie wypowiadała się na temat polityki".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus wykryty w przedszkolu. 15 osób wraz z rodzinami poddane kwarantannie
  2. Wszystko jest już jasne. Wiemy kiedy wrócą skoki narciarskie, podano dokładną datę
  3. Polak zamienił życie rodziców w piekło. Przemoc osiągnęła apogeum, gdy ruszył w kierunku ojca
  4. Jest decyzja ws. nielegalnej pielgrzymki na Jasną Górę. Uczestnicy nie mogli przewidzieć konsekwencji
  5. Bulwersujące praktyki sieci aptek w Polsce. Właśnie wyszło na jaw, jak chciały zarobić na pandemii
  6. Włożył słomkę w banana. Chwilę później poniosła go fantazja, efekty są powalające

"Ranczo" najstarsza mamaAktorka "Rancza" jest najstarszą mamą w Polsce, urodziła w wieku 60 lat. Niektóre kobiety zdecydowały się na ciążę jeszcze późniejCzytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News