Małgorzata Kożuchowska podzieliła się ważnymi słowami Jana Pawła II
Instagram malgorzatakozuchowska_
Agata Jaroszewska - 19 Maja 2020

Małgorzata Kożuchowska pokazała zdjęcie z Janem Pawłem II. Opis wywołuje łzy u każdego

Małgorzata Kożuchowska to jedna z bardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, a jej role na stałe zapisały się w pop kulturze. W czasie przymusowej społecznej kwarantanny, tak jak i koledzy z branży, Kożuchowska chętnie udziela się na Instagramie i pokazuje tam swoje życie codzienne. Tym razem postanowiła przypomnieć swoim obserwatorom o ważnych dla niej słowach papieża Jana Pawła II.

Małgorzata Kożuchowska nigdy nie ukrywała swojej religijności i otwarcie o niej mówi. Przy okazji wczorajszych urodzin papieża Polaka, postanowiła wstawić zdjęcie i opatrzyć je niesamowitym opisem, który wywoła łzy u każdego.

Kinga Rusin przypadkowo udostępniła nagranie.Telefon wszystko filmował, a Kinga Rusin o niczym nie miała pojęcia. Do sieci wyciekło nagranieCzytaj dalej

Małgorzata Kożuchowska pokazała zdjęcie z Janem Pawłem II

Małgorzata Kożuchowska jest wyjątkowo dumna z tego, że miała okazje znaleźć się na audiencji u papieża. Zdjęcie pojawiło się na profilu aktorki w setne urodziny Karola Wojtyły, które przypadały wczoraj, a Małgorzata Kożuchowska nie omieszkała uczcić ich podzieleniem się tą niesamowitą pamiątką. Dodatkowo opatrzyła je niesamowicie osobistym podpisem, w którym podzieliła się niezwykle ważnym dla siebie cytatem z listu napisanego przez Jana Pawła II. Wiele razy podkreślała, jak ważną osobą w jej życiu była sylwetka papieża Polaka oraz jak niesamowitym człowiekiem był. Zwraca uwagę na to, że mało kto tak jak on mogło rozumieć artystów, a to wszystko dlatego, że młody Karol Wojtyła sam próbował swych sił jako aktor.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

gotowanieNie trzeba wyrzucać przypalonego garnka aluminiowego. Jest prosty trik, aby go uratować, wystarczy trochę ryżuCzytaj dalej

Jej słowa wywołują wzruszenie

- Żyjąc i działając, człowiek określa swój stosunek do bytu, prawdy i dobra. Artysta w szczególny sposób obcuje z pięknem. W bardzo realnym sensie można powiedzieć, że piękno jest jego powołaniem, zadanym mu przez Stwórcę wraz z darem talentu artystycznego. Rzecz jasna, także ten talent należy pomnażać, zgodnie z wymową ewangelicznej przypowieści o talentach (por. Mt 25,14-30). Tutaj dotykamy samego sedna problemu. Kto dostrzega w sobie tę Bożą iskrę, którą jest powołanie artystyczne [...], odkrywa zarazem pewną powinność: nie można zmarnować tego talentu, ale trzeba go rozwijać, ażeby nim służyć bliźniemu i całej ludzkości.” (fragment Listu do Artystów Watykan 4 kwietnia 1999) - podpisała zdjęcie, na którym oglądać możemy młodą Małgorzatę Kożuchowską w czasie audiencji u papieża Jana Pawła II.

Dzisiaj grzeje:

1. Wielki smutek w domu Marty Kaczyńskiej. Zwłaszcza córka bardzo przeżywa pożegnanie, został jej tylko jeden koń

2. Kasia Cichopek przesadziła. Do sieci trafiło nagranie z mężem, fani zażenowani

Spotkanie z papieżem było dla niej bardzo ważne

Małgorzata Kożuchowska nigdy nie ukrywała tego, że jest mocno wierzącą osobą. Pochodzi z religijnej rodziny, jej tata jest w bardzo zażyłych stosunkach z Tadeuszem Rydzykiem, a sama aktorka często chętnie dzieli się cytatami papieża Franciszka. Fragment listu Jana Pawła II podkreśla, jak wielkie wrażenie oraz jak duży wpływ miało na nią spotkanie z Janem Pawłem II.

Wyświetl ten post na Instagramie.

„Żyjąc i działając, człowiek określa swój stosunek do bytu, prawdy i dobra. Artysta w szczególny sposób obcuje z pięknem. W bardzo realnym sensie można powiedzieć, że piękno jest jego powołaniem, zadanym mu przez Stwórcę wraz z darem «talentu artystycznego». Rzecz jasna, także ten talent należy pomnażać, zgodnie z wymową ewangelicznej przypowieści o talentach (por. Mt 25,14-30). Tutaj dotykamy samego sedna problemu. Kto dostrzega w sobie tę Bożą iskrę, którą jest powołanie artystyczne - powołanie poety, pisarza, malarza, rzeźbiarza, architekta, muzyka, aktora... - odkrywa zarazem pewną powinność: nie można zmarnować tego talentu, ale trzeba go rozwijać, ażeby nim służyć bliźniemu i całej ludzkości.” (fragment Listu do Artystów Watykan 4 kwietnia 1999) Karol Wojtyła- aktor-kapłan-papież-święty jeden z najważniejszych ludzi w moim życiu. Dziś Jan Paweł II skończyłby 100 lat.

Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje wybitna reżyserka. Lekarze byli bezsilni
  2. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu
  3. Wiadomo, jaki był sekret figury księżnej Diany. Stosowała dietę, kucharz wszystko ujawnił
  4. Pielęgniarka cały dzień chodziła w maseczce i ignorowała ból. Niedługo potem sama trafiła na ostry dyżur
  5. Władysław Hańcza zostawił żonę z niebywałego powodu. Najbardziej jednak dziwi, co miał zrobić potem
  6. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach

Kasia Cichopek fani są zaskoczeniKasia Cichopek pokazała za dużo? Fani są zniesmaczeni, nie chcieli oglądać jej w podobnej odsłonieCzytaj dalej

Źródło: Pudelek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News