Małgorzata Gosiewska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, ma poważne problemy z prokuraturą, która oskarżyła ją o wydawanie publicznych pieniędzy w celach prywatnych.

Prokuratura zarzuca posłance formacji Jarosława Kaczyńskiego wykorzystywanie publicznych pieniędzy w celach prywatnych. Chodzi m.in. o podróże lotnicze do rodziny na koszt sejmu oraz zakup komórki swojemu synowi i opłacanie mu abonamentu z sejmowych pieniędzy. Niewiarygodnie wygląda także tzw. kilometrówka, którą posłanka PiS zadeklarowała wyjątkowo wysoko.

Mimo że prokuratura nie wszczęła jeszcze śledztwa to prowadzi już postępowanie sprawdzające w biurze poselskim Małgorzaty Gosiewskiej, które ma wyjaśnić czy nie dopuściła się oszustwa finansowego pokrywając prywatne koszty z publicznej kasy. Nieoficjalnie wiadomo, że do tej pory śledczy weszli w posiadanie faktur i innych dokumentów, które z pewnością nie pomogą Gosiewskiej w wytłumaczeniu całej sprawy.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez parlamentarzystkę Prawa i Sprawiedliwości złożyła matka jednego z asystentów Gosiewskiej, która przyznała się do tego na Facebooku.

fot. facebook
fot. facebook

Sama Gosiewska zaprzecza wszystkim zarzutom i stara się przekonać, że cała sprawa to element brudnej kampanii wyborczej prowadzonej przez jej politycznych przeciwników. Małgorzata Gosiewska jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do sejmu w okręgu warszawskim.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: newsweek

...

Zobacz również