Gersdorf nie ma litości dla Piotrowicza. Ostre oświadczenie, będzie batalia

Gersdorf nie ma litości dla Piotrowicza. Ostre oświadczenie, będzie batalia Źródło: Fot. YouTube/Janusz Jaskółka

Małgorzata Gersdorf znalazła się jakiś czas temu w centrum ogromnego skandalu, który rozpętał się wokół Sądu Najwyższego. Jak zapewniła prawniczka, nie zamierza ona odpuścić w tej batalii. Sędzia zapowiedziała także, iż już wkrótce pozwie jednego z polityków partii rządzącej.

Małgorzata Gersdorf zajęła bardzo stanowcze stanowisko w czasie kontrowersji wokół SN. Prawniczka odważnie opowiada w mediach o swoich przekonaniach i nie ukrywa złości, którą odczuwa z powodu działań Prawa i Sprawiedliwości względem polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Czy Małgorzata Gersdorf pozostanie Pierwszą Prezes SN?

Kiedy więc grupka wyborców zdecydowała się blokować budynek KRS w dniu opiniowania nowych sędziów do Izby Cywilnej SN, Gersdorf niezwykle szczerze skomentowała głośną sprawę. Nie ukrywała także, iż nie zamierza odejść ze swego stanowiska Pierwszej Prezes. - Zgodnie z konstytucją jestem I Prezesem SN do 30 kwietnia 2020 roku i nic nie może tego zmienić – chyba że bym umarła. Ale na razie czuję się bardzo dobrze - stwierdziła Gersdorf.

Prawniczkę i polityka czeka sądowa batalia

Nieobojętny na wydarzenia pod siedzibą KRS pozostał także Stanisław Piotrowicz. Poseł związany z obozem władzy skomentował je w bardzo ostry sposób. - Nie może być takiej sytuacji, żeby garstka niezadowolonych z utraty przywilejów blokowała pracę organu konstytucyjnego. (...) Nie wiem, czy pani redaktor to dziś do Polski przyjechała z dalekiej podróży i nie wie, o jakich przywilejach mowa? Ano takich, żeby sędziowie, którzy są zwykłymi złodziejami, orzekali dalej - stwierdził polityk w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", znacząco narażając się Małgorzacie Gersdorf. - Nazwał wszystkich sędziów Sądu Najwyższego, w tym mnie, złodziejami. (...) Idę do sądu. Będę sądzić się z posłem Piotrowiczem - odpowiedziała posłowi prawniczka w wywiadzie dla RMF FM, tłumacząc, iż "naruszył jej dobra osobiste i godność zawodową".ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wielka konferencja Morawieckiego! 2,5 miliona polskich rodzin dostanie dodatkowe pieniądze
  2. Poseł opozycji stracił CAŁĄ dietę. Skandaliczne metody PiS?
  3. Nieoficjalne: Tusk stanie na czele największej partii w Europie
  4. Leszek Miller jr przed śmiercią przeżył koszmar. Narzeczona ujawnia
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News