Małgorzata Gersdorf odpowiada Dudzie. Absurdalne oskarżenia prezydenta

Małgorzata Gersdorf odpowiada Dudzie. Absurdalne oskarżenia prezydenta

Małgorzata Gersdorf odniosła się to ostrych słów Andrzeja Dudy o składzie sędziowskim Sądu Najwyższego. Prezydent Polski mówił niedawno w Zgorzelcu o "ciemiężycielach", którzy powinni pójść na emeryturę oraz "płaceniu ceny" przez Polskę za bezkrwawe przemiany w 1989 roku. 

- Ci, którzy kiedyś ciemiężyli, lepiej, żeby poszli na emeryturę - mówił w kontekście sędziów SN prezydent Duda. Tą wypowiedzią jedynie podgrzał niekończący się prawno-polityczny spór o zmiany w polskim sądownictwie. Na pierwszym froncie tej walki jest też funkcja Gersdorf - zgodnie z nowym ustawodawstwem miałaby przejść na odgórnie narzuconą emeryturę.

Małgorzata Gersdorf jedynie dwójki stawiała

Na słowa prezydenta Małgorzata Gersdorf odpowiedziała lakonicznie. - To jest pana prezydenta zdanie. Nie śmiem komentować słów. To w końcu jest prezydent Polski - powiedziała w TVN24. Przyznała też, że nie czuje się ciemiężycielem, których to obecna władza chciałaby odesłać na emeryturę. "Najwyżej dwóje studentom stawiałam" - dodała. Prezydent Polski stale mówi o konieczności zmian w polskim sądownictwie. Podobne słowa w tym temacie padły z jego ust również na uroczystościach związanych z rocznicą strajków sierpniowych. Mówił wówczas o tym, że nasz kraj stale wymaga zmian. Przyznał, że choć w 1989 roku obyło się bez krwawych zamieszek, ceną tamtych przemian ustrojowych były "choroby które bez przerwy, choć coraz mniej, drążą nasze państwo". - Bo jakże nie nazwać chorobą, że w Sądzie Najwyższym wciąż orzekają sędziowie, którzy skazywali ludzi niepodległościowego podziemia w czasie stanu wojennego? - pytał. Zaznaczał, że ów bolesna prawda wychodzi publicznie na jaw dopiero po blisko 30 latach od stanu wojennego. Duda wskazał, że w SN są ludzie, którzy za PRL działali w aparacie represji. Nazwisk jednak nie wskazał. Płynnie przechodził do ogólników. - Chciałbym, żeby polski wymiar sprawiedliwości był sprawiedliwy dla wszystkich, a nie tylko dla niektórych - mówił.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tak wyglądały protesty przeciw zmianom w sądownictwie [ZDJĘCIA]
  2. Jak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję na tle innych państw
  3. Internauci wyśmiewają zmiany w sądownictwie. Nie szczypią się! [MEMY]
  4. Nie tylko Komenda: Największe porażki polskich sądów [ZDJĘCIA]
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News