Gersdorf się nie poddaje! Właśnie brutalnie uderzyła w PiS

Gersdorf się nie poddaje! Właśnie brutalnie uderzyła w PiS Źródło: Fot. Wikipedia

Małgorzata Gersdorf od samego początku sprzeciwia się reformie PiS. Teraz specjalnie przerwała swój urlop, aby dalej walczyć o konstytucję i Sąd Najwyższy.

Na początku lipca weszła w życie ustawa o Sądzie Najwyższym przegłosowana wcześniej przez Sejm głosami PiS. Według niej Małgorzata Gersdorf powinna przejść w stan spoczynku i tym samym zakończyć kadencję I prezes SN.

Ona jednak nie zamierza nic takiego robić i wybrała się na urlop wypoczynkowy. Teraz była zmuszona szybko z niego wrócić, ponieważ rząd PiS chce ją zastąpić.

Małgorzata Gersdorf atakuje PiS

O powrocie Gersdorf z urlopu poinformował nas rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Według niego I prezes SN stwierdziła, że jej obecność jest wymagana podczas kolejnych zmian przeprowadzanych przez rząd. Tym razem mają dotyczyć procedury wyboru I prezesa.

Dzisiaj Małgorzata Gersdorf ponownie pojawiła się w pracy i jak sama przyznaje, nadal jest prezesem Sądu Najwyższego, a jej kadencja zakończy się w 2020 roku, tak jak zapewnia to konstytucja.

- Ja nie walczę o swój interes, o swoją pozycję - walczę o święty spokój. Walczę o państwo, praworządność i zachowanie konstytucyjne. Ostatnio nasiliły się ataki na mnie i nasiliły się ataki, ze strony ministra Ziobro i innych posłów, związane z tym, że grozi mi postępowanie dyscyplinarne. Bardzo bym prosiła, żeby oni się wstrzymali z tymi agresywnymi wypowiedziami, bo to nie przystoi. Nie przystoi żeby władza parlamentarna napadała na I prezesa SN, a nawet na byłego I prezesa, jeśli oni tak chcą. To w ogóle niedopuszczalne w cywilizowanym świecie - mówiła Małgorzata Gersdorf.

Gersdorf w swojej wypowiedzi prost zaatakowała członków PiS, przez co sytuacja wokół Sądu Najwyższego będzie jeszcze bardziej napięta i dramatyczna. Obie strony są przekonane o swoich racjach i prawach i nie zapowiada się, żeby ktokolwiek zamierzał odpuścić.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To będzie katastrofa! PKW apeluje do prezydenta Dudy
  2. Tym zdjęciem żyją wyborcy PiS. Prawda jest dla nich okrutna
  3. Znaleźli pudło z napisem “ZABIJ MNIE”. Zawartość doprowadza do łez

źródło: polskatimes.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News