Wojewódzka komisja wyborcza nie może uwierzyć, że niemal jedna czwarta osób oddała w powiecie malborskim nieważne głosy. 

Internauci już żądają powtórzenia wyborów. Co chwila dochodzą do nas kolejne szokujące informacje. Tym razem chodzi o Pomorze i powiat malborski. Wybierając swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Pomorskiego, prawie 25 procent osób źle wypełniła karty.

W wyborach w powiecie malborskim wzięły udział 22 tysiące osób. 5 tysięcy z nich oddało głos nieważny. Wiesława Kiełpińska z wojewódzkiej komisji wyborczej jest zaszokowana tą liczbą.

– Nie miałam jeszcze czasu na dokładną analizę, ale moim zdaniem większość osób popełniła błąd, głosując na więcej niż jednego kandydata do sejmiku. W błąd wyborców mogły wprowadzić reklamy, w których zachęcano do stawiania jednego znaku na każdej karcie. Tymczasem zestaw do głosowania do sejmiku, ze względu na dużą liczbę komitetów, miał wiele kart. To mogło być mylące – sugeruje Wiesława Kiełpińska z wojewódzkiej komisji wyborczej.

źródło: niezależna.pl

fot.atlas.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.