Robert Makłowicz jest znany z tego, że prócz podróży kocha również naturę i wszystko, co jest z nią związane. Tym razem jest wściekły na katolików ponieważ zniszczyli jego ukochane drzewo.

Popularny kucharz bardzo się zdenerwował, kiedy dowiedział się o tym. Umieścił wpis na Facebooku, w którym to krytykuje niszczycielskie zapędy pątników.Chodzi o bardzo starą, bo 700-letnią lipę, która rosła w Cielętnikach niedaleko Częstochowy. Drzewo ostatnio powalił orkan Ksawery. Nie zgadniecie z jakiego powodu drzewo było tak osłabione, że padło.

Pątnicy z pielgrzymek na Jasną Górę przechodzących przez Cielętniki zapamiętale gryźli drzewo wierząc, że jego kora uśmierza ból zębów i generalnie poprawia stan zdrowotny jamy ustnej – pisze Makłowicz. Zły kucharz dodaje również że nie pomogło smołowanie czy ogrodzenia, pielgrzymi dalej gryźli drzewo.

Pielgrzymi osłabili drzewo do tego stopnia, że pod wpływem silnego wiatru padło. Kucharz dodaje, że takie rzeczy działy się pięćset lat temu i niestety dzieją się również i teraz. „To wydarzyło się XXI wieku. W Polsce. Pozdrawiam zatem wszystkich bardzo serdecznie, a szczególnie ciepło naszych emigrantów” – piszę kończąc swój wywód.

fot. Facebook/ Robert Makłowicz

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Zobacz również