Makłowicz EMIGRUJE! Wskazał ostry i kontrowersyjny powód

Makłowicz EMIGRUJE! Wskazał ostry i kontrowersyjny powód

Kultowy kucharz i podróżnik, Robert Makłowicz, ma już dość mieszkania w Polsce. Jak przekonuje, coraz mniej podoba mu się życie nad Wisłą i nie wyobraża sobie dalszego przebywania na terenie kraju. Hamują go jednak kwestie finansowe, bowiem to właśnie w Polsce współpracuje z mediami, które sponsorują jego programy kulinarne. 

Makłowicz emigruje

Robert Makłowicz nie po raz pierwszy zabiera głos w polityczno-społecznych kwestiach. Zdarzało się już, że piekielnie ostro krytykował środowiska narodowców oraz obóz rządzący. Tym razem ostrze skierował przeciwko całemu polskiemu narodowi. – Jesteśmy narodem chłopskim, który udaje naród szlachecki. Mówimy do siebie per "pan", "pani", czego poza Czechami żaden naród słowiański nie robi. Goethe powiedział kiedyś, że architektura jest jak zastygła muzyka. Zatem mamy nadmiar disco polo w przestrzeni miejskiej i te wszystkie sielskie pseudo dworki - powiedział Makłowicz Onetowi. Kucharz twierdzi, że irytuje go "duszna atmosfera" w Polsce. Podkreśla, że najprawdopodobniej wyemigruje. Zobacz także: Makłowicz MIAŻDŻY katolików. Zjedli drzewo które kochał - Coraz częściej jestem skłonny wyemigrować, bo coraz mniej mi się podoba atmosfera panująca w kraju. Nie chodzi mi o to, kto rządzi. W ogóle nie o to chodzi! Miałem wiele zastrzeżeń do tego, co się tu działo po 1989 roku, ale atmosfera teraz wydaje mi się wyjątkowo duszna – dodał celebryta.

 Makłowicz o narodowcach

Makłowiczowi wydaje się, że Polska zaczyna mieć poważny problem z ksenofobią, rasizmem oraz pielęgnowaniem własnej kultury. Podkreśla, że nie może znieść, iż z narodu polskiego wyklucza się osoby prawosławne lub muzułmańskie. – Nobilitowanie kiboli i narodowców na prawdziwych patriotów jest rzeczą nie do zniesienia dla człowieka myślącego, dla człowieka, który wie, że kuchnia jest systemem naczyń połączonych. I ta epatacja wszystkim, co narodowe, ta nieznośna tromtadracja… Naprawdę, to tak jakbyśmy mieli zachwiane poczucie własnej wartości. Ja go nie mam – powiedział Makłowicz. Zobacz także: Makłowicz UDERZA w „kiboli i narodowców”. Burza w sieci Czy popularny kucharz faktycznie wyemigruje czy są to jedynie czcze zapowiedzi? Nie jest pierwszym, który zapowiadał wyjazd z Polski na stałe.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News