21-latka omal nie straciła życia. Wszystko przez makijaż

21-latka omal nie straciła życia. Wszystko przez makijaż Źródło: facebook.com

Makijaż jest nieodzownym elementem dnia większości kobiet. Panie jednak często zapominają, by dbać o akcesoria, których w tym celu używają. Jeżeli nakładamy makijaż codziennie, szczególnie często powinniśmy myć pędzle, z których korzystamy. Mieszkanka Texasu na własnej skórze przekonała się jak bardzo to jest ważne.

Kobiety od zawsze uwielbiają dbać o siebie. Zaopatrują swoje kosmetyczki w często niewyobrażalne ilości kosmetyków pielęgnacyjnych. Wiele pań, nie wyobraża sobie sytuacji, w której miałyby wyjść z domu bez makijażu. O ile nałożenie produktów kolorowych jest dla nich niezmiernie ważne, o tyle dbanie o czystość wykorzystywanych do tego akcesoriów już mniej. 

Myślała, że to pryszcz. Nagle trafiła do szpitala

Makijaż dla 21-letniej mieszkanki Texasu był bardzo ważny. Uwielbiała go wykonywać i robiła to bardzo często. Pewnego dnia, gdy Katie Wright po przebudzeniu, podeszła do lustra, spostrzegła na swoim czole coś, co przypominało wielkiego pryszcza. Z uwagi na łudzące podobieństwo, 21-latka usiłowała wycisnąć coś, co znajdowało się na jej twarzy. Na skutki uboczne nie musiała długo czekać. 

Niedługo po domowym "wyciskaniu pryszcza" Amerykanka poczuła się bardzo źle. Jej twarz bardzo spuchła, a do tego towarzyszył jej niewyobrażalny ból. Postanowiła nie zwlekać i udać się do najbliższego szpitala. Gdy dotarła na miejsce, została przebadana przez lekarzy. Według specjalistów wybawieniem dla kobiety było to, że zdecydowała się od razu stawić na pogotowiu. Gdyby tego nie zrobiła, infekcja mogła przedostać się do jej oczu lub mózgu. Wskutek tego, życie 21-latki byłoby zagrożone. 

Lekarze zdiagnozowali u Katie zapalenie tkanki łącznej. Dolegliwość została wywołana przez bakterię szczepu Staphylococcus. Na szczęście specjalistom udało się zapanować nad całą sytuacją i nie doszło do powikłań.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Makijaż mógł ją zabić 

Po całym zajściu 21-latka długo zastanawiała się, co było dokładną przyczyną nagłego pogorszenia się jej stanu zdrowia. Jak się później okazało, infekcja powstała przez pędzelek, którego Katie używała do brwi. 

Dziewczyna zupełnie nie spodziewała się, że to właśnie to mogło być sprawcą całego zamieszania. Jak sama przyznaje, zawsze dbała o czystość gąbeczki, którą używała do nakładania podkładu. Nie przyszło jej jednak do głowy, by równie często dezynfekować pędzle.

To doświadczenie w życiu Amerykanki z pewnością sprawiło, że Katie już nigdy nie zapomni o umyciu żadnego pędzla. Powinna pamiętać o tym każda kobieta, która wykonuje makijaż i używa do tego jakichkolwiek akcesoriów. 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Agnieszka Fitkau-Perepeczko z partnerem. Jest od niej o 41 lat młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  2. Siostra Wojciecha Szczęsnego ZGINĘŁA. Tragiczne okoliczności śmierć szokują do dziś
  3. Karuzela żenady zatoczyła okrąg. Zamachowska udostępnia intymną korespondencję z mężem
  4. Zaszła w ciążę z księdzem. Kiedy się dowiedział, od razu zaproponował aborcję
  5. Wszystkim opadły szczęki na widok sukienki Julii Wieniawy. Więcej odsłoniła niż zasłoniła
     

Źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News