Myślała, że dokładnie zmywa makijaż. Straciła wzrok ze strasznego powodu

Myślała, że dokładnie zmywa makijaż. Straciła wzrok ze strasznego powodu Źródło: Facebook

Makijaż kosztował ją utratę najważniejszego narządu. Przed snem kobieta dość nieostrożnie pozbywała się kosmetyków z twarzy za pomocą demakijażu. Gdyby nie interwencja lekarki, mogło być jeszcze gorzej.

Makijaż bywa piękną ozdobą i może przyciągać wzrok mężczyzn. Czasami bywa jednak zgubą, a nawet może kosztować zdrowie. Theresa Lay z Australii straciła wzrok, a wszystko przez dość nieostrożne pozbywanie się make-upu z twarzy za pomocą demakijażu.

Makijaż kosztował ją wzrok

Kobieta od 18. roku życia nie wyobrażała sobie dnia bez nałożenia szminki i makijażu na całą twarz. Praktyka ta sprawdzała się dobrze, a 50-latka uchodziła za atrakcyjną, jednak pewnego dnia zaczęły się dość duże problemy. Australijka zaczęła mieć poważne problemy ze wzrokiem i czuła, jakby pod jej powieką znajdował się piasek.

Po prześwietleniach i badaniu wzroku lekarka nie mogła zrozumieć, czemu jej pacjentka traci wzrok i wtedy spojrzała pod powiekę. Jak się okazało, przez lata w pod okiem kobiety gromadziły się obumarłe resztki komórkowe i wapń, które stworzyły czarne plamy przy powierzchni spojówki. Kobietę trzeba było poddać szybkiej operacji, która udała się tylko częściowo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarze zrobili, co mogli

Theresa Lay po trwającym kilka godzin zabiegu usuwania niebezpiecznych chemikaliów spod swojej powieki wyszła ze szpitala z częściowym zanikiem wzroku. Gdyby nie lekarka, która postanowiła zajrzeć pod jej powiekę, jej los byłby praktycznie przesądzony i z biegiem czasu nie mogłaby nawet marzyć o częściowym widzeniu. Wszystko przez to, że 50-latka niedokładnie usuwała swój make-up, a resztki kosmetyków podrażniały jej oczy.

Dzisiaj grzeje: 1. Kaja Godek chce ponad 3 lat WIĘZIENIA dla nauczycieli. Skandaliczne oskarżenia działaczki
2. Dostrzegł w parku mężczyznę z niepełnosprawnym psem. Kiedy zobaczył, co z nim robi, od razu sięgnął po telefon

Historia kobiety powinna być przestrogą dla wszystkich, którzy nieostrożnie usuwają makijaż albo w nim zasypiają. Jak widać, może to kosztować naprawdę bardzo wiele. Przykład Lay jest szeroko komentowany przez wszystkie australijskie media.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nawet 200 tys. Polaków wyleci NA BRUK! Ty także możesz
  2. Nie żyje legendarny aktor. Kochały go miliony
  3. Przez rok w kilka osób regularnie gwałcili 15-latkę. Kiedy wyznała prawdę o swoim cierpieniu, wydarzyło się najgorsze
  4. Nieoczekiwane wiadomości o córce Anny Przybylskiej. Jej ojciec podjął kluczową decyzję
  5. Wielu Polaków było wstrząśniętych jej walką o życie. Niestety 5-letnia Hania nie żyje

Źródło: Popularne

Następny artykuł