Przez całe życie źle używałeś durszlaka. Widząc jak poprawnie się go używa do gotowania makaronu, będziesz zdumiony

Przez całe życie źle używałeś durszlaka. Widząc jak poprawnie się go używa do gotowania makaronu, będziesz zdumiony Źródło: twitter

Makaron gości na każdym polskim stole. Polacy już przyzwyczaili się, że produkt ten jest niezbędny w każdej kuchni. Jednak okazuje się, że chociaż już doskonale wiemy, jak go ugotować, to nie mamy pojęcia, jak zabrać się za odcedzanie. Szokujące jest to, jak wiele osób wykonuje tę czynność błędnie.

Makaron, który odcedzasz za każdym razem, powoduje u Ciebie rozdrażnienie? Okazuje się, iż winne może być używanie durszlaka w nieprawidłowy sposób. Niesamowite, jak łatwo jest po użyciu banalnej wskazówki. 

Makaron przebija ryż i wszelkie rodzaje kaszy

Dania z makaronem na stałe weszły do jadłospisu Polaków. Okazuje się nawet, że Polacy częściej wykorzystują w swoich potrawach makaron niż kasze czy ryż. Jedną z zalet przygotowywania makaronu jest to, że można go niezwykle szybko ugotować. Czas, w jakim się gotuje, jest krótszy niż kaszy czy ryżu, a on sam zachwyca swoim smakiem. 

Chociaż ma swoją niewątpliwą zaletę w postaci krótkiego czasu gotowania, to w przypadku wartości odżywczych i liczby dostarczanych do organizmu kalorii, lekarze i dietetycy zalecają sięganie po kaszę gryczaną czy jaglaną. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niezależnie od tego, czy chodzi o makaron, kaszę czy ryż, po każdym gotowaniu należy je przecedzić. I tu wychodzi na jaw zaskakująca prawda - niewiele osób wie, jak prawidłowo użyć do tego celu durszlaka. 

Prosta wskazówka, jak idealnie odcedzić makaron

Klasyczne użycie durszlaka polega na tym, że umieszczamy go w zlewie, by następnie wziąć w ręce gorący garnek i odlać wodę wraz z zawartością do durszlaka. Para za każdym razem powoduje nieprzyjemne odczucie, a ręce są prawie poparzone. Wystarczy zobaczyć to zdjęcie, by przekonać się, jak wykorzystać wskazówkę i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Katarzyna Dowbor omal nie zajęła się czymś zupełnie innym. Jej życie odmienił jeden telefon

2. Nie żyje gwiazda polskiego "Mam Talent". Druzgocące wiadomości obiegły media

Durszlak wystarczy włożyć do garnka i przechylić naczynie. W ten sposób zawartość nie wypadnie, a jedynie wypłynie z garnka woda. Niesamowite, jak proste jest odcedzanie makaronu z wykorzystaniem tej prostej wskazówki. Nie do uwierzenia, że prawie nikt nie miał o tym pojęcia. 

fot. twitter/the benevolent daibella‏ 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Lewandowska prosi fanów o pieniądze. Kwota ścina z nóg, sprawa jest ważna i pilna
  2. Na jaw wychodzą kolejne, porażające kulisy morderstwa Filipka. Ojciec chłopca przed śmiercią szukał pomocy na policji, ale to nie wszystko
  3. Co mówi o Tobie kształt małego palca? Będziesz zdumiony, jakie cechy ujawnia, nawet te, do których w życiu się nie przyznasz
  4. Ktoś tu straci pracę? Żarty z Magdy Ogórek w TVP Info
  5. 2 mln Polaków w ŚMIERTELNYM niebezpieczeństwie. W lekach wykryto trutkę na szczury

źródło: gazetapl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News