MAKABRA! Wstrząsające wypowiedzi Polek uwięzionych na końcu świata

MAKABRA! Wstrząsające wypowiedzi Polek uwięzionych na końcu świata Źródło: fot. youtube.com/Policja TV

Wyjazd za granicę na wakacje dla wielu osób jest marzeniem nie do spełnienia. Dla tych kobiet spełnienie marzenia było równocześnie spełnieniem najgorszego koszmaru. Polki opowiadają wstrząsające historie swoich makabrycznych doświadczeń.

Więzienie na końcu świata

Ameryka Południowa jest królestwem mafii narkotykowych. Największym eksporterem (oczywiście nielegalnym) jest Peru. To tam odsiadują wyroki ci, którzy zdecydowali się na łatwy zarobek, przemycając narkotyki. Wśród osadzonych w więzieniu Santa Monica w stolicy Peru - Limie - przebywają także trzy Polki. Wszystkie wylądowały tam za próbę przemytu kokainy, a ich historie są wstrząsające. Najbardziej szokujące są odpowiedzi na pytanie o przyczyny ich decyzji. - Tak naprawdę to teraz nie umiem tego wytłumaczyć. Najgorsza głupota w moim życiu - wyjaśnia 23-letnia Agnieszka. - Nie wiem, sama sobie zadaję to pytanie i nie potrafię na nie odpowiedzieć - wtóruje jej Wioletta.

Przyczyna? Pieniądze, rozpacz, sport

Sytuacją dziewczyn zajmuje się polski konsul w Limie Dariusz Latoszek. On sam twierdzi, że główne przyczyny są trzy. Pierwszą jest pokusa niezłego zarobku. Drugim powodem, o którym mówi konsul, jest także motyw finansowy, ale ów używa mocniejszego słowa - rozpacz. - Jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży, że będę miała dziecko, to chciałam więcej pieniędzy: i dla małego, żeby pokupować rzeczy do domu, meble - przyznaje się Dorota, sadzając sobie na kolanach synka, który wraz z nią przebywa w zamknięciu. Jest także trzecia przyczyna - najbardziej szokująca. Konsul Dariusz Latoszek zwraca na nią szczególną uwagę, bo ta przyczyna wydaje się nie mieć żadnego wytłumaczenia. - Spotkałem się z przypadkiem zrobienia czegoś dla sportu - mówi Latoszek. - Więc ja myślę, że to był motyw... To, co pobudza sportowców, tak samo, adrenalina. Najbardziej tragiczny w tym wszystkim jest fakt, że wszystkie kobiety, osadzone w Santa Monica wiedziały doskonale, że biorą udział w przestępstwie. https://www.youtube.com/watch?v=vs_hgm_elBM Źródło: prostozmostu.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News